Follow Us

Arm Wrestling

Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası

Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası, Kocaeli’nde gerçekleştirildi.

TBESF 2023 faaliyet programında yer alan   Şampiyonaya,5 farklı kategoriden 94 bilek güreşi sporcusu katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bedensel Engelliler Spor Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası, Başiskele Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Organizasyon, Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Para Bilek Güreşi Milli Takımı’nın da belirlenmesinde önemli rol oynadı.

Genel toplamda 208 puan toplayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıt Spor Kulübü takım halinde şampiyon olurken, Bağcılar Engelliler SK 78 ile ikinci ve Eskişehir Engelliler SK 72 puan ile üçüncü oldu.

TBESF bilek güreşinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Taner Canyurt, bu arenadan nice şampiyonların çıkacağına vurgu yaptı.

Canyurt’’16 ilden 94 sporcumuz burada ter döktü. Dünya ve Avrupa’da büyük başarılar elde etmiş ülkemize nice sevinçler yaşatmış olan branşımızın şampiyon adayları bugün buradaydı. İnanıyorum ki yine nice başarılar elde ederek, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecekler. Geçtiğimiz bu zorlu süreçlerin ardından Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak, Kocaeli Büyük Şehir Belediyesine gösterdikleri özveri için teşekkür ederim.’’ifadelerini kullandı.

Kategorilerine göre sonuçlar ise şu şekildedir:

Kadınlar Sol Kol

Kadınlar Sağ Kol

Erkekler Sol Kol

Erkekler Sağ Kol

 

Arm Wrestling

“Kazakistan’da Dünya Şampiyonası’nda Bilek Güreşi Heyecanı!

Bilek güreşi tutkunlarının gözdesi olan Dünya Şampiyonası, 24 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında Kazakistan’da gerçekleşiyor. Toplamda 9 yetenekli sporcu bu prestijli organizasyonda boy gösteriyor. İlk gün düzenlenen müsabakalarda ise sporcularımız adını altın harflerle yazdırdı. Kazandığımız 4 altın madalyanın yanı sıra 2 gümüş madalya ve 1 bronz madalya da koleksiyonumuza katıldı. Sporcularımızı tebrik ediyoruz!

Continue Reading

Arm Wrestling

Para Bilek Güreş’i Şampiyonlarımız Yurda Döndü!

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’ı 9-16 Haziran Tarihleri arasında Moldova’nın başkenti Kişinev’de tamamlandı.
31 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ülkemizi temsil eden sporcularımız şampiyonayı 13 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile sonlandırdı. Ayrıca bu sonuçlar neticesinde TBESF sporcuları kadınlar ve erkeklerde takım halinde 3.olarak 2 kupa kazanan sporcularımız İGA İstanbul Havalimanında büyük bir coşkuyla karşılandı.

Karşılamada millilerimizi yalnız bırakmayan İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Ümit Aslan, sporcularımızı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Continue Reading

Arm Wrestling

Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda 22 Madalya!

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’ı 9-16 Haziran Tarihleri arasında Moldova’nın başkenti Kişinev’de tamamlandı.
31 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ülkemizi temsil eden sporcularımız şampiyonayı 13 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile sonlandırdı.Ayrıca bu sonuçlar neticesinde TBESF sporcuları kadınlar ve erkeklerde takım halinde 3.olarak 2 kupa kazandı.
Organizasyonda alınan toplu sonuçlar ise şu şekildedir:
Sağ kol:
Altın madalya: Elif Naz Bakır, Mustafa Dinleyici, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, İsmail Bekar ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal, Kenan Eroğlu ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

Sol Kol:
Altın madalya: İsmail Hacı Bekar, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, Elif Naz Bakır, Ümit Burunlular, Abdülsamed Ocakoğlu ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P