Follow Us

Para Halter Avrupa Şampiyonasında 8 Madalya!

24-29 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenmekte olan Para Halter Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Halter sporcuları toplamda 8 madalya kazandı. Şampiyona statüsü gereği sporcuların kaldırışları dört farklı kategoride değerlendirdi.

Serkan Çakmaz 59 kilo kategorisinde, iki kaldırış toplamında 162 kiloya ulaşarak Avrupa ikincisi oldu. Aynı zamanda sporcumuz 4 farklı kategoride 4 adet gümüş madalya kazandı.

Yasemin Ceylan Baydar ise 67 kilo kategorisinde ilk denemesinde 110 kg, ikinci hakkında ise 111 kg kaldırarak Avrupa 2. oldu. Milli haltercimiz Ceylan 4 farklı kategoride 4 gümüş madalyanın sahibi oldu.

Serkan Çakmaz ise kazandıkları madalyalardan sonra gururlu olduğunu dile getirdi.

Çakmaz’’4 aylık kamp sürecinde sıkı çalışmalarımızın sonucunda ikincilik nasip oldu. Sonra ki yarışmalarda Allah izin verirse birinci olmak istiyorum. Buradan Muaz başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Bana destek veren tüm antrenörler ve camiamıza teşekkürlerimizi sunuyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Dört madalya kazanan bir diğer sporcu Yasemin Ceylan Baydar ise Avrupa’dan sonra Dünya Şampiyonasında madalya almak istediğini söyledi.

Baydar’’2007 yılından sonra Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalya almak istiyordum, başlangıcı Avrupa şampiyonasında yaptım. Türk kadının gücünü her yerde göstereceğim.’’ Dedi.

Şampiyona 26 Eylül’de Haydar Ayar ve Sibel Çam’ın müsabakaları ile devam edecek.

Announcements

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

Continue Reading

Announcements

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P