Follow Us

Para Halter Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası

Bedensel Engelliler Para Halter Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası 19-20 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Kocaeli Belediyesi iş birliği ile düzenlendi. Organizasyona 22 Kulüpten yaklaşık 50 sporcu katıldı. TBESF Başkanı Muaz Ergezen şampiyonayı yakından takip etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığından Olimpik ve Paralimpik Sporcu Havuzu Takibi Şube Müdürü Nejmi Ünver, havuz sporcularını izlemek için şampiyonayı takip edenler arasında yer aldı. Ayrıca Kocaeli Kağıtspor Genel Sekreteri ve Türkiye bedensel Engelliler Spor Kulübü Halter Branş sorumlusu Bekir Köksal, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Barış Çoban da organizasyonu takip etti.

Türkiye Rekoru Kırıldı!
Etkinlikte Haydar Ayar 126 kiloluk kaldırışıyla en iyi dereceyi elde etti. Sporcu 49 kiloda 126 kiloluk kaldırışıyla Gençler kategorisinde en iyi dereceyi elde etti ve Türkiye rekorunu eline geçirdi.

Muaz Ergezen: ”Haltercilerimiz ilk defa Türkiye’de Avrupa standartlarında mücadele edebildiklerini ve bu durumdan çok mutlu olduklarını belirttiler.
Yapılan değişiklikler, yapılan müdahaleler, insanı, sporcuyu merkeze alan yeni yönetimimizin ortaya çıkardığı sonuçlardır. Türkiye’ye diyoruz ki bizi izlemeye devam edin daha nice başarıları ülkemize armağan edeceğiz.

Bedensel Engelliler Para Halter Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası sonuçları indirilebilir içerik olarak sunulmuştur.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P