Follow Us

Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası Başlıyor

Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası Başlıyor

Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası 31 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında 26 ülkeden 106 sporcunun katılımları ile İtalya’nın Roma kentinde düzenlenecektir.

Ay Yıldızlılar müsabakalarına 25 hektarlık yeşil alanı bulunan "Giulio Onesti" Fields okçuluk merkezinde çıkacak.

Ev sahibi İtalya’nın ardından Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Okçuluk Milli Takımı 15 sporcu ile organizasyona en fazla sporcu ile katılan ikinci ülke olarak dikkat çekiyor.

2024 Paris Paralimpik Oyunları Kapsamında kota puanlarımızı doğrudan etkileyen turnuva boyunca birçok paralimpik şampiyonla karşılaşacak okçularımız İstanbul Mete Gazoz Okçuluk Tesislerinde ki hazırlık kampının ardından 30 Temmuz’da Roma’da olacak.

Kafilemiz:

Kafile Başkanı

Muaz Ergezen

İdareci

Ali İhsan Öz

Antrenörler

Mehmet Oruç, Ebru Şengül Ar, Demir Elmaağaçlı

Psikolog

Rabia Nur Karaoğlu

Fizyoterapist

Aynur Demirel

Sağlık Görevlisi

Halise Şengül

Refakatçiler

Şükrü Cüre ve Melek Şahin

Sporcular

Sadık Savaş, Yavuz Papağan, Cemil Yılmazlı, Merve Nur Eroğlu, Yağmur Şengül, Erdoğan Aygan, Bülent Korkmaz, Murat Turan, Öznur Cüre, Sevgi Yorulmaz, Nil Mısır, Fatma Danabaş, Bahattin Hekimoğlu, Yiğit Caner Aydın ve Nihat Türkmenoğlu

Müsabaka Programı

31 Temmuz

Antrenman Atışları ve Sınıflandırmalar

1 Ağustos

Resmi Antrenman Atışları , Ekipman Kontrolü ,Takım yöneticisi toplantısı ve Açılış töreni

2 Ağustos

Eleme Turları

1. Oturum W1M – W1W -CMO

2. Oturum RMO – RWO -CWO

3 Ağustos

Takım Eliminasyonu

(Çift ve karma takımlar)

4 Ağustos

Bireysel Elemeler (1/16, 1/8, 1/4, 1/2)

(Tüm Kategoriler)

Eleme Turları Görme Engelliler

5 Ağustos

Takım Finalleri

(Tüm Kategoriler)

Ödül Törenleri

6 Ağustos

Bireysel Finaller

(Tüm Kategoriler)

ÖDÜL TÖRENLERİ (Compound, Recurve)

KAPANIŞ TÖRENİ

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P