Follow Us

Paravolley Gümüş Ligi’nde Milli Takım’dan Bronz Madalya

İtalya’nın Campobasso kentinde 24 Eylül’de başlayan ParaVolley Avrupa Milletler Gümüş Ligi’nde grup maçları tamamlandı. Ligde ülkemizi temsil eden ParaVolley Erkek Milli Takımımız 3’üncü oldu.

İlk defa düzenlenen ve Türkiye’nin de katıldığı gümüş milletler ligi 24_26 Ekim 2021 tarihlerinde İtalya’nın Campobasso kasabasında düzenlenmiştir.
Müsabakaya katılan takimlar Türkiye, Macaristan, Slovenya, Polonya, İtalya takımları katılmıştır.

Türkiye ilk gün maçında Macaristan ile karşılaşmıştır ve 3_1 yenilmişti,2. Gün 3 maç yapmıştır ve ilk maçı slovenlere karşı 3_1 kaybetmiştir.
Öğlen2. Maçı polonya ile yapip 3_1 kazanmıştır, 3.maci akşam italya ile oynamıştır ve 3_1 kazanmıştır
Müsabakaya katılan takımlar Türkiye, Macaristan, Slovenya, Polonya, İtalya takımları katılmıştır.

Ülke puanı sıralamasında 1 ve 2. Olan Macaristan ve Slovenya takımları engelsiz oyuncu oynattığı dan dolayı puan sıralamasında Bizim altımızda yer almıştır.

Türkiye 133 puan
Macaristan 123 puan
Polonya 120
Slovenya 111 puan
İtalya 108 puan almıştır

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P