Follow Us

Boccia

Petkim Boccia Türkiye Şampiyonası

Petkim Boccia Türkiye Şampiyonası 19-24 Haziran tarihleri arasında Yalova’da düzenlenecektir.

Tarih​​: 19-24 Haziran 2023

Konaklama: Maxwell Resort Hotel Spa

Salon​​: Maxwell Resort Hotel Spa

Sporcuların şampiyona tarihinde 15 yaşından gün almış olmaları (2008 ve öncesi) gerekmektedir. Uluslararası Boccia Federasyonunun sınıflandırma kriterlerine göre BC1-BC2-BC3-BC4 spor sınıflarındaki sporcular Şampiyonaya katılacaklardır. Ayrıca bu spor sınıflarına ek spor sınıfı olarak, sadece Ulusal Şampiyona için geçerli olarak BC5 spor sınıfı açılacaktır (bu spor sınıfının kriterlerini sınıflayıcılar belirleyecektir).

Petkim Boccia Türkiye Şampiyonası Başvuru Formu

ÖNEMLİ NOTLAR:

1. Uluslararası Boccia Federasyonunun sınıflandırma kriterlerine göre BC1-BC2-BC3-BC4 spor sınıflarına ve Ulusal sınıf olarak açılacak olan BC5 spor sınıfına uymayan sporcular için ekstra bir yarış düzenlenmeyecek olup harcırah ödemesi yapılmayacaktır.
2. Yarışmaya 2023 yılı vizeli bedensel engelli sporcu lisanslı erkek ve kadın sporcular katılacak olup, sporcu lisansları ibraz edilecektir (Bedensel engelli lisansı olmayanlar yarışmaya alınmayacaktır).
3. Yarışmaya katılan tüm yarışmacı sporcular ve takımlar kendi yarışma toplarını ve Rampalarını kullanacaktır.Aynı anda birden fazla maçın olması ihtimaline karşılık yedek malzeme bulundurulması kulüplerin sorumluluğundadır.
4. Yarışma esnasında sporcuların tekerlekli sandalyede olma şartı bulunmakta olup, tüm sporcuların tekerleklisandalyelerinin olması zorunludur.
5. Yarışma topu, rampası olmayan sporcu ve takım kafileleri yarışmaya dâhil edilmeyecektir.
6. Teknik heyetin yapacağı malzeme kontrolünde malzemesi olmayan kulüpler müsabakaya katılamayacak, harcırahları ve konaklamaları karşılanmayacaktır.
7. Boccia Yarışma Topları üzerinde Türk Bayrağı ve benzeri sembollerin olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sporcular bu şekilde müsabakalarda yarıştırılamayacaktır.
8. Boccia yarışmasına katılan sporcular yarışma esnasında Milli Forma ile yarışmaya katılamayacaklardır.
9. Yarışmaya katılacak olan tüm sporcuların Antrenör ve Refakatçi (Spor Asistanı) ile katılımı zorunludur.  Antrenör ve Refakatçinin (Spor Asistanı) yarışma kurallarına hakim olması zorunludur.
10. BC3 sporcuları için ekipman kontrolü sırasındagösterilmeyen ve onay almayan yardımcı aparatların yarışma sırasında kullanımına izin verilmeyecektir.
11. Sporcuların sınıflama için son 3 yıl içerisinde alınmış sağlık raporlarını getirmeleri zorunludur. Sağlık raporu olmayan sporcuların sınıflamaları yapılmayacaktır.
12. Çiftler ve takım maçlarına kadın sporcu katılımı zorunludur.
13. Çağrı odası anonsları yapıldıktan sonra 15 dakikaiçinde çağrı odasına sporcuların hazır bulunması zorunludur. Hazır bulunmayan ve gelmeyen sporcu diskalifiye edilecektir.
14. Yarışma sırasında saha içinde rakip sporcu kural ihlali veya hakem hatasına itirazlar 30 dakika içinde Baş Hakemin uygun görmesi ve onayı ile TBESF 2.030 TL ücret karşılığı yazılı dilekçe ile yapılacaktır.
15. Yarışma sırasında saha içinde maç esnasında sporcuların Antrenör ve Refakatçinin (Spor Asistanı) saha dışından sporcular için yapılacak sözlü uyarı veya hareketli uyarı biçimindeki sporcuyu yönlendirecek davranışları ve müdahalelerin hakem tarafından tespitinde penaltı uyarısı ile birlikte müdahalede bulunan sporcu, antrenör ve refakatçinin (Spor Asistanı) maç bitene kadar saha dışına alınacaktır.
16. Petkim Boccia Türkiye Yarışmasına katılacak kafilelerin ulaşımları konusunda Yalova’ya varışları erişimleri kendileri tarafından sağlanacak olmakla birlikte havalimanı , otobüs terminal otel ulaşım konusunda bilgilerini 12 Haziran 2023 tarihi mesai bitimine kadar 0312 311 68 52 nolu  federasyonumuzunfaks numarasına veya Teknik Kurul Üyesi Barış YEŞİL’in  brs.yesil@outlook.com mail adresine bildirmek durumundadır. Belirlenen tarih dışındaki bildirimler dikkate alınmayacaktır.

Yarış Kategorileri:

Bireysel:BC1, BC2, BC3, BC4, BC5

Çiftler​​:BC3, BC4

Takım​​:BC1/BC2

*Kadın sporcular kendi kategorilerinde kadın sporcularla, erkek sporcular kendi kategorilerinde erkek sporcular ile yarışacaktır.

Yeterli sayıda ilgili spor sınıflarında sporcu kaydı ve girişi olmaması durumunda ilgili kategoride yarış düzenlenmeyebilir. Buna son kayıt tarihinde bildirilen sporcu sayısına göre teknik komite karar verecektir.

TEKNİK TOPLANTI : Yeni yarışma kuralları hakkında bilgi verilmek üzere 21 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan teknik toplantıya ANTRENÖR, REKATAÇİ (SPOR ASİSTANI) ve HAKEMLERİN KATILIMLARI ZORUNLUDUR. 09:00-10:00 ’da Antrenör toplantısı ve kura çekimi yapılacaktır. Müsabaka saatleri Teknik Toplantı da kulüplere bildirilecektir.

20 Haziran 2023 tarihinde görevli hakemler için hakem semineri yapılacaktır.

SINIFLANDIRMA: Sınıflandırmaya girecek tüm sporcu adaylarının kimlik kartları ve tam teşekküllü devlet hastanelerinden aldıkları sağlık kurulu raporlarını getirmeleri zorunludur. Raporunu getirmeyen sporcular kesinlikle müsabakaya katılamayacaktır.

*Sporcu sınıflandırması 1920 Haziran  2023 tarihleri arasında 2 gün olacak şekilde yapılacak olup, randevu listesi il bazlı oluşturulmuştur.

Aşağıda belirtilen kulüplerin belirlenen tarihlerde otele giriş yapmaları gerekmektedir. Belirtilen giriş tarihlerinden önce giriş yapan kulüpler erken giriş nedeniyle yapacakları konaklamaları kendileri karşılayacaktır.

Sınıflandırma Programı

-19 Haziran 2023 tarihinde; Gaziantep Kulüpleri, Sivas Kulüpleri, Samsun Kulüpleri, Karaman Kulüpleri, Kayseri Kulüpleri ve Ankara Kulüpleri ;

-20  Haziran 2023 tarihinde; Aydın Kulüpleri, İzmir Kulüpleri, Kocaeli Kulüpleri, Balıkesir Kulüpleri , Tekirdağ Kulüpleri, İstanbul Kulüpleri ve YALOVA Kulüpleri  ve ferdi başvuru yapanların sınıflandırması yapılacaktır.

Konaklama Adresi: Akköy Köyü ,Ayrım Sokak NO:57/1 Termal -YOLAVA

Otele Girişler aşağıda belirtilen tarihlerde belirtilen  Kulüpler bazında yapılacaktır.

19 Haziran 2023 tarihinde; Gaziantep Kulüpleri, Sivas Kulüpleri, Samsun Kulüpleri, Karaman Kulüpleri, Kayseri Kulüpleri ve Ankara Kulüpleri otele giriş yapacaktır.

20 Haziran 2023 tarihinde; Aydın Kulüpleri, İzmir Kulüpleri, Kocaeli Kulüpleri, Balıkesir Kulüpleri , Tekirdağ Kulüpleri, İstanbul Kulüpleri ve YALOVA Kulüpleri  ve ferdi başvuru yapanlar otele giriş yapacaktır.

Otele Giriş      : Kulüpler kendilerine belirtilen günlerde otele sabah kahvaltısı ile giriş yapacaktır.

Otelden Çıkış     : 24 Haziran 2023 tarihinde öğle yemeği ile çıkış yapılacaktır.

TRANSFER:

Tüm kafilelerin ulaşım bilgilerini (otobüs-uçak-kendi vasıta) 12 Haziran 2023 mesai bitimine kadar 0312 311 68 52 nolu  federasyonumuzun faks numarasına veyaTeknik Kurul Üyesi Barış YEŞİL’in  brs.yesil@outlook.com mail adresine bildirilmesi gerekmektedir. Bildirmeyen kafileler kendi imkanları ile transfer sağlayacaktır.
Ferdi Sporcu ve Kulüplerin Şehirlerarası Otobüslegelmeleri durumunda Yalova otogarına geleceklere ulaşım hizmeti sağlanacaktır.
Yalova  Otogarı – Otel arası 15 Km dir.

SON BAŞVURU:

Yarışmaya katılacak bütün sporcular ve antrenörler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne müracaat ederek İl Müdürlükleri tarafından onaylanmış katılım formu ve kafile listesini 12 Haziran 2023 tarihi mesai bitimine kadar federasyonumuz 0312 311 68 52 nolu faksına veya belgenet sistemi üzerinden İL MÜDÜRLÜKLERİ aracılığı ile federasyona ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonrayapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ekteki kafile listesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından imzalatılıp gönderilecektir.  Belgenin ASLI müsabaka tarihlerinde federasyon temsilcisine teslim edilecektir.

MALİ KONULAR:

Müsabakaya katılacak kafilelerin kafile onaylı listesinde yer alan tüm sporcuların, birebir refakatçilerinin (spor asistanı) ve her kafile için 1 antrenörün yol parası Yalovarayiç bedeli üzerinden merkezden ödenecek olup, konaklama giderleri federasyonca karşılanacaktır. Yol harcırahı ve ikamet harcırahı ödenmeyecektir.

(Kafileleri getiren kulüp  şoförlerinin konaklamaları karşılanmayacaktır.)

Otelin müsaitlik durumuna göre double ve trible odalarda konaklama yapılacaktır.
Sınıflamayı (klasifikasyon) geçemeyen sporcuların kulüplerine harcırah-otobüs ödemesi yapılmayacak olup, konaklamaları federasyon tarafından karşılanmayacaktır.

  İletişim:

 Teknik Kurul Başkanı Şebnem SEZER

 Tel:0535 973 43 43

Boccia

“Poznan 2023 Boccia Dünya Turnuvası’nda Ülkemizi Temsil Edecekler”

Sporcularımız 2023 yılı faaliyet programı kapsamında Poznan 2023 Boccia Dünya Turnuvası’na katılım sağlayacak. 18-25 Ağustos tarihleri arasında Polonya’nın Poznan şehrinde düzenlenecek olan bu uluslararası turnuva, boccia sporunun dünya çapındaki önemini bir kez daha vurgulayacak. Sporcular Uluslararası arenada yeteneklerini sergilemek ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için bu heyecan verici etkinliğe katılacaklar. Hem sporcular hem de sporseverler, Poznan 2023 Boccia Dünya Turnuvası’nın heyecanını ve rekabetini dört gözle bekliyor.

Continue Reading

Boccia

Boccia Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Öncesi Kampa Giriyor

“Boccia Milli Takımı Hollanda da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesinde 10-20 Temmuz 2023 tarihleri arasında Aksaray Paralimpik Hazırlık Merkezinde kampa giriyor.” Kamp süresince milli sporcularımız yoğun bir çalışma süreci geçirecekler. Bunun yanında antrenör sporcu uyumu ve teknik – taktik açıdan gelişimlerini tamamlayacaklar. Tek hedefi madalya olan sporcularımıza başarılı bir kamp dönemi diliyoruz.

BOCCİA MİLLİ TAKIM KAFİLE LİSTESİ
SPORCULAR
1
YAHYA GÜRBÜZER
SPORCU
2
ATİKE GÜRBÜZER
SPORCU
3
HAVVA ALYURT
SPORCU
4
ÖNER BOZBIYIK
SPORCU
MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLERİ
1
ŞEFİKA KAYGUSUZ
ANTRENÖR
2
GAMZE EKİNCİ BOSTAN
ANTRENÖR
DİĞER GÖREVLİLER
1
ALPAY ASLANTAŞ
GÖREVLİ
2
BERAT GÜRBÜZER
GÖREVLİ
3
METEHAN MARAŞLI
GÖREVLİ
4
KURBANİ ALYURT
GÖREVLİ

 

Continue Reading

Boccia

Petkim Türkiye Boccia Şampiyonası Sona Erdi

21-24 Haziran tarihleri arasında Yalova’ da gerçekleşen şampiyona sona erdi. Petkim’in katkıları ile 5 farklı kategoride, 32 kulüpten 152 sporcunun katıldığı şampiyonada madalyalar sahipleri ile buluştu.

Madalya seremonisinde konuşan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç, tüm sporcularımızı tebrik ederek antrenörlere, idarecilere ve katkıda bulunan herkese teşekkürlerini iletti.

Sponsorumuz Petkim’e teşekkür ediyoruz.

BC1 Kadınlar Bireysel;
Huri Güngör
Havva Gönen
Ayşe Gençbay
BC2 Kadınlar Bireysel;
Hacer Çiçek
Nagehan Kaarli
Gülşah Koç
BC3 Kadınlar Bireysel;
Havva Alyurt
Fulya Vural
Aynur Cüre
BC4 Kadınlar Bireysel;
Atike Gürbüzer
Necmiye Dolu
Yarensu Kekeli
BC5 Kadınlar Bireysel;
Sümeyye Postal
Sabika Özkan
Hatice Öncü

BC1 Erkekler Bireysel;
Yavuz Öndem
Murat Kalınbacak
Sedat Aksu
BC2 Erkekler Bireysel;
Hasan Çakır
Aydın Kavurucu
Ömer Şan
BC3 Erkekler Bireysel;
Ersoy Turp
Kadir Gülsoy
Öner Bozbıyık
BC4 Erkekler Bireysel;
Mehmet Emir Ateş
Ahmet Murat Sarılarlı
Murat Yıldırım
BC5 Erkekler Bireysel;
Kenan Tüblek
Hakan Arık
Alparslan Kaan Ertürk
BC3 Çiftler Kategorisi;
Havva Alyurt- Yavuz Acar
Fulya Vural – Emre Vural                                                                                                                                                                                                          Merve Nur Ümer- Oğuz Şençiftçi

BC4 Çiftler Kategorisi;
Bağcılar Engelliler Spor Kulübü Yahya Gürbüzer- Atike Gürbüzer
Bahçelievler Spor Kulübü Yaren Su Kekeç- Asya İngin
Bağcılar Engelliler Spor Kulübü Fatma Gürbüzer M. Emin Ateş

BC1-BC2 Takımlar Kategorisi;
Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Yavuz Öndem – Hacer Çiçek- Fatih Akkaya
Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Hasan Çakır- Remziye Sağdıç                                                                                                                             Karşıyaka Spor Kulübü Gökhan Şahbaz Çağatay Öngüşen

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P