Follow Us

‘Şampiyonlar Onur Konuğumuz’

Bakan Çağatay Kılıç, aktif spor hayatı devam eden Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcularla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Şampiyonlar Onur Konuğumuz" programının ilkinde Bakan Çağatay Kılıç, aktif spor hayatı devam eden Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcularla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakanlığın düzenlediği "Şampiyonlar Onur Konuğumuz" programının ilkinde halen faal olan Olimpiyat-Paralimpik Madalyalı Dünya ve Avrupa Şampiyonu sporcularla bir araya geldi. Bir araya geldiği sporcuların kazandıkları başarıların, tüm Türkiye’ye haklı bir gurur yaşattığının altını çizen Bakan Çağatay Kılıç, kazandıkları başarılar için sporculara bir kez daha teşekkür etti.

Daha önce birçok dünya şampiyonluğu avrupa şampiyonluğu yaşamış ve halen aktif olarak spor hayatına devam eden Korhan Yamaç Nazmiye Muslu gibi milli sporcularımızın yanı sıra Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan’ında bulunduğu kahvaltı organizasyonunda bir araya gelen Bakan Kılıç sözlerine şöyle devam etti :

"Bu tür etkinlikleri, hem sizlerin kazandığı başarıların hatırlanması, hem de bizlerin size karşı vefa duygusunun yansıması olarak görüyoruz. Eminim ki bu tür buluşmalarımızda, sohbetlerimizde, sizlerle dertleşmelerimizde güzel bir birliktelik yaşayacak, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmanın motivasyonunu güzel bir şekilde hissedeceğiz. Sizlerin fiziki durumlarınızın yanı sıra bu motivasyonun performansınıza etkisi olursa ne mutlu bize. Belki de bu küçük katkı bronzu gümüş, gümüşü altın yapacak. Belki de bir rekoru getirecek. Burası sizlerin evi. Burayı sadece betonarme bir yapı olarak görmeyin. Burası, sizin başarılarınız için ortak bir çalışma ruhuyla hareket eden bir ekibin çalışma alanı. Burayı sizlerle beraber anlamlı kıldık, bu çatıyı sizlerle birlikte oluşturduk."

Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan ve Şampiyon sporcular  Bakan Çağatay Kılıç’a yapılan tesisler ve sağlanan tüm imkanlar için teşekkür ederken millilerimiz, başarılarını arttırarak devam ettirecekleri hususunda da söz verdiler. Sporcular ayrıca, Bakan Çağatay Kılıç’a konuşmasının ardından hediyeler takdim ederken, Bakan Çağatay Kılıç da sporculara çeşitli hediyeler verdi.

 Announcements

Kurban Bayramı Tebrik

Continue Reading

Announcements

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

Continue Reading

Announcements

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P