Follow Us

National Teams

Şampiyonluk Kupası Evine Geldi!

21-26 Mart 2023 tarihleri arasında15 ülkeden 100 sporcunun katılımıyla Antalya Belek, Megasaray Otelde yapılan düzenlenen, BNP Paribas Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemelerinde Quad takımımız şampiyon olmuştu. Organizasyonda dereceye giren takımımız ise 02-08 Mayıs 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan BNP Paribas Dünya Takımlar Kupasına katılmaya doğrudan hak kazanmıştı.

Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı Antrenörü Ayhan Şahin kazanılan kupayı TBESF hizmet binasında, Genel Sekreter Mehmet Berk İnan’a getirdi. İnan’’ Organizasyonda Almanya, İtalya ve İngiltere’nin olduğu grupta 3’te 3 yapan millileriz takım halinde birinci oldu. Uğur Altınel, Fatih Karataş ve Ahmet Kaplan’dan oluşan Quad milli takımımızı gönülden kutluyorum. Sırada Dünya Takımlar Kupası var.’’ İfadelerini kullandı.

National Teams

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Takımlar Kupası Başladı

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Takımlar Kupası Başladı

Portekiz, Vilamoura şehrinde Tekerlekli Sandalye Tenis BNP Paribas Dünya Takımlar Kupası 24 ülkeden 127 sporcunu katımları ile başladı. Quad takımımız daha önce takıldığı Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemelerinde şampiyon olmuştu ve Dünya Takımlar Kupasına doğrudan katılım hakkı elde etmişti.

Ay-Yıldızlılar B grubunda ABD, Hollanda ve Güney Afrika ile eşleşti. Grupta ilk iki takımın yarı finale çıkacağı şampiyonanın ilk gününde milliler, ABD karşısında sahadan yenik ayrıldı.

1-7 Mayıs tarihleri arasında devam edecek organizasyonda Quad milli takımımız yarın Günay Afrika ile karşı karşıya gelecek.

Kafilemiz ise şu isimlerden oluşmaktadır:

Quad Uğur Altınel, Ahmet Kaplan, Fatih Karataş ve Ali Yılmaz Ataman

Antrenörler: Ayhan Çelik ve Ahmet Otman

Continue Reading

Amputee Football

Teşekkürler Osman Çakmak

Kamuoyunun bilgisine…

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörümüz, Osman Çakmak’ın milletvekilliği genel seçimlerinde aday adayı olduğu çeşitli mecralarda yer almıştır. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak sayın hocamıza çıktığı bu yolda başarılar diler, bugüne kadar vermiş olduğu emekler için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla TBESF

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P