Follow Us

Sporcularımız Slovakya yolcusu

Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı, 23-26 Mayıs günleri arasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenecek uluslararası turnuvaya katılacak.

Milliler, turnuvanın hazırlıklarını 14 Mayıs’tan bu yana Ankara Altındağ Spor Salonu’nda sürdürüyor.Kamp kadrosunda, teknik direktörler İlhami Kılınçkaya, Yusuf Kılınçkaya ve Burçak Kaya ile antrenörler Ali Korkmaz ve Abdullah Pehlivanlı yönetiminde 15 sporcu bulunuyor.

30 ülkeden 200’ün üzerinde sporcunun katılması beklenen Bratislava Turnuvası’na günde çift antrenmanla hazırlanan millilerin kampı, 21 Mayıs Pazartesi günü sona erecek. 22 Mayıs Salı günü Slovakya’ya gidecek milli takım kafilesi 27 Mayıs’ta yurda dönecek.

Bratislava kafilesinde şu sporcular bulunuyor:

Neslihan Kavas, Ümran Ertiş, Kübra Öçsoy, Nergiz Altıntaş, Hatice Duman, Süleyman Vural, Nesim Turan, Ali Öztürk, Abdullah Öztürk, Anıl Arar, Yağız Engin.

NİHAİ HEDEF 2012 LONDRA PARALİMPİK OYUNLARI’NDA MADALYA

Slovakya’da mücadele edecek 11 sporcudan 6’sı ülkemizi, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda temsil edecek. Bedensel Engelliler Milli Takımı’nın oyunlar öncesinde katılacağı son turnuva olan Bratislava Turnuvası, sporcuların Paralimpik Oyunları’ndaki sıralamasına puan vermesi açısından da önem taşıyor.

Londra’da bayanlarda Hatice Duman engel sınıfı 3’te tekerlekli sandalyede, Neslihan Kavas, sınıf 9’da ayakta, Ümran Ertiş sınıf 10’da ayakta, Kübra Öçsoy sınıf 7’de ayakta ve Nergiz Altıntaş sınıf 3’te tekerlekli sandalyede mücadele edecek.

Bayan sporcularımız, bireysel madalya mücadelesinin yanı sıra takım müsabakalarına da katılacak.

Erkeklerdeki tek temsilcimiz Abdullah Öztürk ise Sınıf 4’te tekerlekli sandalyede madalya mücadelesi verecek.

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu Paralimpik Komitesi tarafından açıklanan dünya reyting sıralamasına göre ilk 8’de yer alan sporcular, oyunlara seri başı olarak katılacak. Şu anki sıralamaya göre 2 sporcumuz; Neslihan Kavas ve Kübra Özsoy, klasmanda üst sıralarda yer aldıkları için mücadeleye doğrudan çeyrek finalden başlayacaklar. Abdullah Öztürk’ün de doğrudan çeyrek final oynama şansı yüksek görünüyor.

Bu arada Masa Tenisi’nde iki sporcumuzun daha Londra vizesi şansı sürüyor. Uluslararası Paralimpik Komitesi, Wild Card’la oyunlara davet edeceği isimleri 15 Temmuz da açıklayacak.

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

Continue Reading

Announcements

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P