Follow Us

Sporcularımız yarışlarını tamamladı

Milli yüzücümüz Özlem Baykız, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’ndaki son yarışında serbestte mücadele etti.

İkinci seride yüzeden Özlem, 1 dakiya 29 saniye 64’lük derecesiyle serisinde 5’inci, genel sıralamada 20 sporcu arasında 12’nci olarak elendi. Sporcumuz, böylece Londra’daki yarışlarını tamamladı.

Paralimpik Oyunları’nda 6 dalda yarışan Özlem, bunların üçüncü finale kalmayı başarmış; 100 metre kurbağalamada yedinci, 50 metre serbestte ve 50 metre kelebekte 8’inci olmuştu.Bu arada 100 metre serbest elemelerinde dünya rekoru geldi. Finale ilk sırada yükselen Birleşik Amerikalı Victoria Arlen, 1 dakika 14 saniye 74’lük derecesiyle yeni dünya rekoruna imza attı.

Oyunların onuncu gününde diğer yüzücümüz Beytullah Eroğlu, S5 sınıfı erkekler 100 metre serbestte mücadele etti.Sporcumuz, 1 dakika 38 saniye 45’lik derecesiyle serisinde 6’ncı, genel sıralamada 12’nci olarak elendi.Londra’da 3 dalda müsabakalara katılan Beytullah Eroğlu, 50 metre kelebekte finale çıkma başarısı göstermiş ve oyunları 7’nci sırada tamamlamıştı.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P