Follow Us

T.S basketbolda play-off heyecanı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 16 takımın katılımıyla Mersin’de düzenlenen Tekerlekli Sandalye Garanti Basketbol Bölgesel Lig play-off müsabakaları başladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Arif Ümit Uztürk  bu sezonun basketbolda son organizasyonunu Mersin’de gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kentte 16 takımın katılımıyla yapılan play-off müsabakalarında 2016-2017 sezonunda ilk defa oluşturdukları Türkiye Birinci Ligi’ne yükselecek 4 takım ile Türkiye 2. Ligi’nde mücadelede edecek 8 takımın tespitinin yapılacağını anlatan Uztürk, şöyle konuştu: "Bu açıdan çok önemli ve oldukça ağır bir organizasyon. Çünkü 16 tekerlekli basketbol takımının spor sandalyelerini ve dışarıda kendi kullandıkları sandalyeleri düşünecek olursanız aşağı yukarı şu anda 2 spor salonunda 200’e yakın spor sandalyesi var. Bunların taşınmasının nakli bile ayrı hassasiyet gerektiriyor. Dolayısıyla inşallah bundan sonra bu kadar ağır yüklü play-off müsabakalarına yer vermeyeceğiz. Bu hem ekipler hem de federasyon açısından bir hayli zahmetli oluyor. Büyükşehir Belediyesi kulüplerimize 50 bin lira tutarında barınma konusunda opsiyon açtı. Bu her kulübümüze aşağı yukarı 3 bin lira katkı sağlamış oluyor."

Organizasyon 26 Mayıs Perşembe günü sona erecek.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P