Follow Us

TBESF ve TVF Heyetleri Sit2Play Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi Kapsamında Bir Araya Geldi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk başkanlığındaki TBESF heyeti ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş başkanlığındaki TVF heyeti TBESF binasında bir araya geldi. 

Federasyon temsilcilerinin, İtalya ve Türkiye Voleybol Federasyonu resmi ortaklığında gerçekleştirilecek Sit2Play Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi hakkında görüş alışverişinde bulundukları görüşmede TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, TBESF Oturarak Voleybol Milli Takımı Antrenörü Yusuf Kenan Kök, TVF Fabrika Voleybol Koordinatörü Fuat Fırat, TVF Spor Organizasyonları ve Uluslararası Faaliyetler Yetkilisi Şara Altürk de yer aldı. 

Sit2Play projesi kapsamında öncelikle katılımcılara oturarak voleybola ilişkin internet üzerinden eğitim verilecek. Antrenörler, hakemler, sporcular ve ailelerine açık olarak düzenlenecek seminer sonrası engelli-engelsiz kız ve erkek öğrenciler, karma bir şekilde oluşturulacak takımlarda oturarak voleybol antrenmanları ve turnuvası yapacaklar.

Farklı okulların öğrencilerinden oluşan en az 3 takımın katılımıyla Türkiye’de yapılacak müsabakaların galibi olan ekip, İtalya’da gerçekleşecek uluslararası organizasyona katılmaya hak kazanacak. 

2019 yılı içinde 8 ortağın iş birliğinde yürütülecek projede Türkiye ve Avrupa ülkelerindeki engelli bireylerin sosyal entegrasyonun sağlanması ve toplumsal kaynaşmanın artması hedefleniyor.
 

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P