Follow Us

Amputee Football

Tekerlekli Sandalye Basketbol, Oturarak Voleybol ve Ampute Futbol Ligleri HK.

16.03.2023 tarihli TBESF yönetim kurulu toplantısında, Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Ampute Futbol liglerinin etaplı olarak oynatılmasına karar verilmiştir.

Tekerlekli Sandalye Basketbol:

– Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig ve 3.lig etaplı olarak merkezi bir konumda oynatılacaktır.

-Müsabakaların oynanması ile ilgili yer ve tarih bilahare bildirecektir.

Ampute Futbol:

-Bitexen Süper Lig 1.Devre 12. ve 13. hafta müsabakaları deplasmanlı olarak oynatılacaktır.

– Birinci madde gerçekleştirildikten sonra kalan Ampute Futbol Bitexen Süper Lig, 1.Lig ve ,2. Lig etaplı olarak merkezi bir konumda oynatılacaktır.

-Müsabakaların oynanması ile ilgili yer ve tarih bilahare bildirecektir.

Oturarak Voleybol:

Oturarak Voleybol Süper Lig ve 1.Lig etaplı olarak merkezi bir konumda oynatılacaktır.

-Müsabakaların oynanması ile ilgili yer ve tarih bilahare bildirecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

Amputee Football

Bitexen Ampute Süper Ligi’nde Şampiyon Belli Oldu

Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, topladığı 70 puan ile 2022-2023 yılı Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi Şampiyon tamamladı.
Bitexen Ampute Futbol Süper Lig 2.Devre 2.Etap müsabakaları 20-25 Mayıs tarihleri arasında Antalya, Zeytinköy Ampute Futbol sahasında oynandı. Ligin son maçında Bağcılar Ampute Spor Kulübü ve Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Bağcılar Ampute Spor Kulübü kalecisi olmadığı için sahadan 3-0 hükmen mağlup ayrıldı.

11 takımın mücadele ettiği etapta, çıktığı 26 maçta 22 galibiyet alan Gaziantep ekibi sezonu şampiyon olarak tamamladı. Mavi beyazlılar sezon boyunca 129 gol atıp kalesinde sadece 13 gol gördü.
Fatih Karakuş yönetimdeki takım kupa ve madalyalarını Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çakıcı ve Murat Kemal Yüksel’den aldı.

Kupayı töreninin ardından konuşan Fatih Karakuş’’ yorucu bir sezondu ama sonu güzel oldu’’ dedi.
Karakuş’’ Güzel ve yorucu bir sezon oldu. Takım halinde sahaya olduğumuz her an şampiyonluk için mücadele ettik. Bu mantalite ile savaştık ve karşılığını aldık. Bizlere destek olan herkese teşekkür ederim. Yorucu bir sezondu ama sonu güzel oldu’’ ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Amputee Football

Başkan Erkoç Ampute Kulüp Başkanları İle Buluştu

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç ile Bitexen Ampute Süper Lig kulüplerinin başkan ve temsilcileri bugün bir araya geldi.

Konya’da devam eden Bitexen Ampute Futbol Süper Lig 2.Devre 1.Etap müsabakalarını yerinde ziyaret eden Erkoç’a Yönetim Kurulu Üyeleri Av.Fatih Erdöl, Mehmet Çakıcı ve Arda Günay eşlik etti.

Yapılan toplantıda Bitexen Ampute Süper Lig kulüpleri ile fikir alışverişinde bulunuldu. Kulüplerin sorunları dinlendi. İyi temennilerle toplantı sona erdi.

 

Continue Reading

Amputee Football

Mercedes-Benz Türk, Ampute Futbol Milli Takımı’nı Yeni Zaferlere Taşımaya Devam Edecek

Uzun yıllardır sporun ve sporcuların destekçisi olan Mercedes-Benz Türk, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile 2022 yılında imzaladığı resmi ulaşım sponsorluğu anlaşmasını yeniledi.

·      Ampute Futbol Milli Takımı oyuncuları için özel olarak tasarlanan otobüsü sporcuların kullanıma sunan şirket, yeni anlaşma doğrultusunda resmi ulaşım sponsorluğunu 2024 yılı sonuna kadar sürdürecek.

Mercedes-Benz Türk, bedensel engelli bireylerin farklı branşlarda spor yapmalarını ve Paralimpik Olimpiyatlar da dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına katılmalarını sağlamayı amaçlayan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile 2022 yılında imzaladığı resmi ulaşım sponsorluğu anlaşmasını yeniledi. Ampute Futbol Milli Takımı oyuncuları için özel olarak dizayn edilen otobüsü sporcuların kullanımına tahsis eden şirket, yeni sözleşme doğrultusunda resmi ulaşım sponsorluğunu 2024 yılı sonuna kadar uzattı.

2017 ve 2021 yıllarında Avrupa Ampute Futbol Şampiyonu olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, 2022 yılında İstanbul’da düzenlenen Ampute Futbol Dünya Kupası’nda elde ettiği birincilik ile adını sahalara altın harflerle yazdırmıştı. Sürdürdüğü kurumsal spor sponsorlukları ile sporun ve sporcuların daima yanında olan Mercedes-Benz Türk, milli takım sporcularının ihtiyaçları doğrultusunda yeniden tasarladığı ve Ampute Futbol Milli Takımı için özel olarak giydirdiği otobüsü ile milli takımı yeni zaferlere taşımaya devam edecek.

Üretimi, ihracatı, istihdamı ve AR-GE faaliyetlerinin yanı sıra yürüttüğü kurumsal sosyal fayda programlarıyla da Türkiye’ye değer katmaya devam eden Mercedes-Benz Türk, uzun yıllardır çeşitli branşlardaki sponsorluklarıyla Türk sporunun gelişimine katkıda bulunuyor. #Daimaİleri sloganı ile spor, kültür-sanat, eğitim ve çevre alanlarında uzun yıllardır kurumsal sosyal fayda programları yürüten şirket, gelecekte de spora olan desteklerini sürdürmeye devam edecek.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P