Follow Us

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde Şampiyon Fenerbahçe!

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi play-off finalinde İzmir Büyükşehir’i 59-56 yenen 1907 Fenerbahçe, seriyi 2-1 kazanarak şampiyon oldu.

İstanbul Beylikdüzü Spor Salonu’nda düzenlenen play-off finalinde İzmir Büyükşehir Belediye ve 1907 Fenerbahçe serinin son maçında karşılaştı.

Mücadelenin ilk periyodunu 1907 Fenerbahçe, 14-12 önde kapattı. İki takımın da üstünlük kurma mücadelesine sahne olan ikinci çeyrek 26-26 eşitlikle sonuçlandı. İkinci yarıya iyi başlayan Sarı-lacivertliler, final periyoduna 40-37 galip girdi. Büyük bir çekişmeye sahne olan son çeyrekte 1907 Fenerbahçe, mücadeleyi 59-56 kazandı ve sezonu şampiyon tamamladı.

Bu sonucun ardından 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde ilk şampiyonluğuna ulaştı.

Şampiyonluk kupasını Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk’ten alan sarı-lacivertliler, sevincini taraftarıyla paylaştı.Announcements

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

Continue Reading

Announcements

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P