Follow Us

Tekerlekli Sandalye Eskrim Dünya Kupası sona erdi

Tekerlekli Sandalye Eskrim Dünya Kupası sona erdi. 

15-17 Kasım tarihlerinde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen Tekerlekli Sandalye Eskrim Dünya Kupası’nda ülkemizi Elke Lale Van Achterberg, Hakan Akkaya ve Gündem Emine İntepe temsil etti. 

Hakan Akkaya erkekler epe kategorisinde 59 sporcu içinde 11. sırada yer alırken flöre kategorisinde 51 kişi içinde 10. oldu. 


Kadınlar flöre kategorisinde mücadele eden Elke Lale, yarışları 37 sporcu içinde 17. sırada tamamlerken Gündem Emine İntepe ise 37. sırada bitirdi. 

Bu sonuçların ardından A kategorisi dünya sıralamasında Hakan Akkaya epe ve flörede 19. sırada, Elke Lale ise flörede 22. sırada yer aldı. 


Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

Continue Reading

Announcements

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P