Follow Us

Tekerlekli Sandalye ile Asya’dan Avrupa’ya

Dünyanın kıtalararası tek maratonu olan 34’üncü Avrasya Maratonu, 88 ülkeden 13 bin atlet ve 120 bin vatandaşın katılımıyla yapıldı.

Organizasyon kapsamında 42.195 kilometrelik maraton yarışının yanı sıra 15 kilometre ve 8 kilometre koşuları ile halk yürüyüşü de yapıldı.Startı Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden verilen maratonda sporcular, köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak Barbaros Bulvarı’ndan Beşiktaş’a indi ve sahil yolunu izleyerek Karaköy’e ulaştı.

Galata Köprüsü´nü geçerek Eyüp’e yönelen atletler, Feshane’den sonra dönüş yaparak Unkapanı üzerinden Yenikapı´ya indi.

Bakırköy´den yapılan dönüşle sahilden Gülhane Parkı´na varan maratoncular, parkın içinden geçerek Sultanahmet´e çıktı. Zorlu yarış, Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının toplantı ve spor merkezi olan "At Meydanı"nda, Sultanahmet Camisi´nin giriş kapısı ile Mısır Dikilitaşı´nın arasında son buldu.

Maratona Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü’nün milli atletleri de tekerlekli sandalye kategorisinde katıldı. Erkeklerde birinciliği Tayvanlı Prasopchoke Klunngern, 1 saat 57 dakika 19 saniyelik derecesiyle elde ederken, sporcularımızdan Ömer Cantay 2 saat 30 dakika 13 saniye ile ikinci, Semih Görkem Kıyar, 2 saat 51 dakika 3 saniye ile üçüncü oldu.

Tekerlekli sandalyede yarışan bayanlarda ise milli atletlerimizden Zübeyde Süpürgeci 2 saat 58 dakika 2 saniyelik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıktı. Hamide Kurt, 1 dakika 16 saniye farkla ikinci, Maşide Cesur ise 3 saat 9 dakika 22 saniyelik derecesiyle üçüncü sırayı aldı.

Tekerlekli Sandalye kategorisinde birinci olan sporculara 5 bin, ikincilere 3 bin, üçüncülere de 2 bin dolar para ödülü verildi.

Announcements

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

Continue Reading

TBESF NEWS

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

Continue Reading

TBESF NEWS

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P