Follow Us

TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR 10. GÜN SONUÇLAR

Yoygi National Stadium’da gerçekleştirilen Badminton müsabaka sonuçları ;

Para badminton tekler WH2 kategorisinde ülkemizi temsil eden Ay yıldızlı sporcumuz Emine Seçkin, çeyrek finalde Tayland’dan Amnouy Wetwithan’ı 2-0 yenerek yarı finale yükseldi. Sporcumuzun yarı final karşılaşması 4 Eylül’de yapılacak

Para badminton tekler SU5 kategorisinde ülkemizi temsil eden Ay yıldızlı sporcumuz Zehra Bağlar, grubundaki ikinci maçında Japonya’dan Ayako Suzuki’ye 2-0 mağlup olarak gruptan çıkma şansını kaybetti ve mücadelesini tamamladı.

Yumenoshima Final Field’da gerçekleştirilen Okçuluk müsabakası sonuçları ;

Klasik yay açık sınıf ikinci tur mücadelesinde Sadık Savaş, Vedat Aksoy’u 6-4 yenerek çeyrek finale yükselmesinin ardından, Ay yıldızlı sporcumuz Sadık Savaş, para okçuluk klasik yay açık sınıf çeyrek finalinde ABD’li Kevin Mather’e 6-2 mağlup olarak Tokyo 2020’ye veda etti.

Tüm sporcularımızı mücadeleleri için kutluyoruz!

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P