Follow Us

TS’de Asya’dan Avrupa’ya 42.192 Km

Dünyanın kıtalararası tek maratonu olan 34’üncü Avrasya Maratonu, 88 ülkeden 13 bin atlet ve 120 bin vatandaşın katılımıyla yapıldı.

Organizasyon kapsamında 42.195 kilometrelik maraton yarışının yanı sıra 15 kilometre ve 8 kilometre koşuları ile halk yürüyüşü de yapıldı.Startı Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden verilen maratonda sporcular, köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak Barbaros Bulvarı’ndan Beşiktaş’a indi ve sahil yolunu izleyerek Karaköy’e ulaştı.

Galata Köprüsü´nü geçerek Eyüp’e yönelen atletler, Feshane’den sonra dönüş yaparak Unkapanı üzerinden Yenikapı´ya indi.Bakırköy´den yapılan dönüşle sahilden Gülhane Parkı´na varan maratoncular, parkın içinden geçerek Sultanahmet´e çıktı. Zorlu yarış, Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının toplantı ve spor merkezi olan "At Meydanı"nda, Sultanahmet Camisi´nin giriş kapısı ile Mısır Dikilitaşı´nın arasında son buldu.

Maratona Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü’nün milli atletleri de tekerlekli sandalye kategorisinde katıldı. Erkeklerde birinciliği Tayvanlı Prasopchoke Klunngern, 1 saat 57 dakika 19 saniyelik derecesiyle elde ederken, sporcularımızdan Ömer Cantay 2 saat 30 dakika 13 saniye ile ikinci, Semih Görkem Kıyar, 2 saat 51 dakika 3 saniye ile üçüncü oldu.Tekerlekli sandalyede yarışan bayanlarda ise milli atletlerimizden Zübeyde Süpürgeci 2 saat 58 dakika 2 saniyelik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıktı. Hamide Kurt, 1 dakika 16 saniye farkla ikinci, Maşide Cesur ise 3 saat 9 dakika 22 saniyelik derecesiyle üçüncü sırayı aldı.

Tekerlekli Sandalye kategorisinde birinci olan sporculara 5 bin, ikincilere 3 bin, üçüncülere de 2 bin dolar para ödülü verildi.

Announcements

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI CANLI YAYIN

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI 🔴

Heyecan dorukta!
2 Haziran Pazar, Saat: 17:00’da tüm gözler TRT Spor ekranlarında olacak!

Milli gururumuz, Ampute Futbol Takımımız sahaya çıkıyor!

Continue Reading

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P