Follow Us

Türkiye 64 – 71 Avustralya

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, A grubundaki 2’nci maçında Avustralya’ya 71-64 mağlup oldu.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Avustralya ilk periyodu 17-15, devreyi de 39-35 önde kapattı.

İkinci yarıda oyuna denge geldi. Karşılıklı basketlerle geçen üçüncü periyotta iki takım da 16’şar sayı üretti.

55-51 Avustralya’nın üstünlüğüyle girilen son periyoda hızlı başlayan milli takımımız, farkı eritti ve maçın bitimine 7 dakika 30 saniye kala 57-57’lik skorla beraberliği yakaladı. Milliler, bitime 4 dakika 50 saniye kala da 62-61 öne geçmeyi başardı ancak bu dakikadan sonra basit hatalar yüzünden üstünlüğünü koruyamadı. Pekin 2008’in şampiyonu Avustralya, karşılaşmadan 71-64 galip ayrıldı.

Maçın en skorer ismi, 20 sayı kaydeden Özgür Gürbulak oldu ama çabaları mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

İkinci maçlar sonunda A grubunda Türkiye 1 galibiyet, 1 mağlubiyetle Avustralya, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından dördüncü sırada yer aldı. 5’inci sırada İtalya, 6’ncı sırada Güney Afrika Cumhuriyeti bulunuyor.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, üçüncü maçını 1 Eylül Cumartesi günü saat 12:45’te İtalya ile oynayacak.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P