Follow Us

TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI

SINIFLANDIRMA; 25 ŞUBAT 2017 SAAT; 15.00-18.00MÜSABAKALAR ; 25-28 ŞUBAT 2017 SAAT; 10.00 – ………..ATATÜRK SPOR SALONU – ALANYA


 ÖNEMLİ AÇIKLAMA;
MÜSABAKALARLA İLGİLİ ÖDEMELER BÜTÇE SIKINTISI NEDENİYLE MERKEZ ÖDEME ŞEKLİNDE YAPILABİLECEĞİNDEN, KATILIMCILARIMIZIN MÜSABAKALARA GELİRKEN MADDİ YÖNDEN HAZIRLIKLI GELMELERİ GEREKMEKTEDİR.

8. BADMİNTON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI TALİMATI


TARİH : 25-28 Şubat 2017
MÜSABAKA YERİ : Atatürk Spor Salonu/ Alanya/ ANTALYA
SINIFLANDIRMA : Atatürk Spor Salonu – 25 Şubat 2017 Saat 15.00-18.00
AÇILIŞ SERAMONİSİ : 26 Şubat 2016 Saat: 14:00
MÜSABAKALAR : 26-28 Şubat 2017 Her gün saat 10:0 0 da başlar. (Müsabaka başlama saati sporcu sayısına göre yeniden düzenlenebilir.)
ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabakalar bitiminde yapılır.
SON BAŞVURU :
Katılacak iller ekte yer alan katılım formlarını doldurarak 22 Şubat 2017 mesai bitimine kadar Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’ na Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü onaylı olarak bildirmek zorundadırlar. (TBESF Fax: 0312 311 6852)

SINIFLANDIRMA-FİKSTÜR ÇEKİMİ :

Yarışmaya katılacak sporcuların sınıflandırmaları 25 Şubat 2017 tarihinde Saat 15:00-18:00 arasında yapılacaktır. Sınıflandırması yapılmayan sporcular yarışmaya alınmayacaktır. Sporcular sınıflandırmaya mutlaka katılmak zorundadır. Kura çekimi sporcuların sınıflandırılmasından sonra aynı gün saat : 19:00 da Atatürk Spor Salonunda yapılacaktır.

MÜSABAKA PROGRAMI
Müsabakalar 26-28 Şubat 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Her gün saat 10:00 de başlayacaktır.Son gün müsabakaları tertip komitesinin uygun görmesi halinde 09:00 da başlayabilir.

KATILMA ŞARTLARI

1. Şampiyonada yaş sınırı yoktur.
2. Kulüp veya ferdi Bedensel Engelliler Badminton Lisanslı sporcu olmak ve 2016-2017 yılı vizesi yapılmış olmak.
3. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ferdi spor branşlarından herhangi birinde sporcu lisansı vize olunanlar Badminton müsabakalarına katılamazlar.Tespit edildiği takdirde müsabakalarda mağlup ilan edilir.
4. İl Müdürlüğünden onaylı kafile listesinde yer almak. Her il tek kafile listesi ile katılacaktır. Aynı ilden birden
fazla kulüp sporcuları müsabakalara katılacak ise Spor İl Müdürlüğünden onaylı ortak bir kafile listesi alınmalıdır.

GENEL AÇIKLAMALAR
1. Yarışmaya katılacak bütün sporcular, idareci ve antrenörler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne müracaat ederek İl Müdürlükleri tarafından imzalı kafile listesi ile yarışma yerine geleceklerdir.

2. Yarışmalar sonucunda branşlarında ilk dörde giren sporculara (bayan – erkek) madalyaları Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı tarafından verilecektir. Üçüncülük-Dördüncülük müsabakaları yapılmayacaktır.

3. Müsabakalarda yeterli sporcu olması durumunda Tek Erkekler, Tek Bayanlar, Çift Erkekler, Çift Bayanlar ve Karışık Çiftler dallarında oynatılacaktır. Çift müsabakalarında yeterli sporcu olmaması durumunda tertip komitesi hangi kategorilerde müsabaka yapılacağına karar verir.

4. Sporcu kendi sınıflandırmasında 3 kategoride de müsabakalara katılabilir. Milli Takım seçme kriterlerinde tek müsabakaları dikkate alınır.

5. Her sınıflandırma kendi arasında müsabakalara katılır. Müsabakalar aşağıdaki sınıflarda oynatılacak olup, sınıflarda yeterli sporcu olmaması durumunda en yakın sınıf ile birleştirilebilir. Bayan sporculardan da yarışma için yeteri kadar sporcu katılmaması veya yeteri kadar bayan sporcu olsa dahi kendisi tarafından erkek sporcular ile kendi sınıfında oynama isteğinde bulunması durumunda bayan sporcularda kendisine en uygun erkek sınıflandırılmasının oluşturduğu grupta müsabakalara çıkar. Sporcular isterlerse bir üst sınıflandırmada yarışmalara katılabilirler ama alt sınıflandırmada yarışamazlar.

Tekerlekli Sandalye Sınıflandırmaları – WH1 ve WH2
Ayakta Oynanan Badminton Sınıflandırması – SL3, SL4 ve SU5
Cüceler Sınıflandırması – SS6

6. Müsabakalarda tüy top kullanılacak, toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

7. Tek Müsabakalarında sporcu sayıları göz önünde bulundurularak ilk turlar tek devreli lig usulüne göre daha sonraki turlar eleme usulü ile oynatılır. Sporcu sayısının çok olması durumunda eleme sisteminde uygulanmasına federasyon tertip komitesi karar verebilir.

8. Türkiye Şampiyonasında kendi kategorilerinde derece alanlar Uluslar arası düzeyde genel sporcu seviyeleri de göz önünde bulundurularak, Badminton Teknik kurulunun uygun görüşü ile Milli Takım aday kadrosuna davet edilebilir.

9. Şampiyonada Uluslararası Badminton Federasyonu ; BWF oyun kuralları uygulanır.

10. Talimatta yer almayan hükümlerde karar verme yetkisi federasyona aittir.


HARCIRAH

1. Müsabakalara katılan illerin ilk 4 dereceye giren sporcularına harcırah ödenecektir. ( Bedensel Engelliler Badminton Antrenör belgesi olmayanlara ödeme yapılmaz.)

2. Müsabakaya katılacak illerin sporcularından dereceye giren; 1 sporcusu olan illere bir antrenör veya bir idareci veya kişisel durumundan dolayı refakatçı zorunluluğu gereken sporculara bir refakatçı, 2-4 ( 4 Dahil ) sporcusu olan illere bir idareci, bir antrenör veya kişisel durumundan dolayı refakatçı zorunluluğu gereken sporculara bir refakatçı 5-10 sporcusu olan illere 1 idareci, 1 antrenör ve 1 refakatçi, 11 ve daha yukarı sayıda sporcusu olan illere 1 idareci, 2 antrenör ve 2 refakatçi harcırahı ödenecektir.

3. Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgâh yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

4.İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz.

5. Dereceye giremeyen sporcular veya illerin harcırahları İl Müdürlüklerinin uygun görmesi halinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilir.

İKAMET BİLGİLERİ
Belirtilen Oteller de kalmak isteyenlerin iletiştim kuracakları kişiler ve telefonları aşağıdadır. Bunun dışında istenilen herhangi bir otelde de kalınabilir.
Kahya Otel 4 yıldız : Hüseyin Bey 0 242 513 10 14

Tek Kişilik oda :70 TL
Çift Kişilik Oda : 120
Üç Kişilik oda : 165
Taç Premier Hotel 4 yıldız : Muhterem bey : 0535 700 12 84

Tek Kişilik Oda : 90
Çift Kişilik Oda :120
Üç Kişlik Oda : 165
NOT: Oteller tam pansiyon alkol hariç içecekler dahildir.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P