Follow Us

Uztürk yeniden başkan

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) 5. Olağan ve Mali Genel Kurulu’nda Arif Ümit Uztürk, yeniden başkanlığa seçildi.

Ankara’daki Anadolu DownTown Hotel’de gerçekleştirilen genel kurulda, federasyon başkanlığı için 173 delege oy kullandı. Seçime tek aday olarak giren Uztürk, oyların 172’sini alarak bir kez daha başkanlık görevine getirildi. Bir oy ise geçersiz sayıldı. Divan başkanlığını Oğuz Cerik’in yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetim raporları oy birliğiyle ibra edildi.

Arif Ümit Uztürk başkanlığındaki federasyonun yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

İlhami Kılınçkaya, İrfan Çelik, Abdulkadir Gözegir, M. Atilla Şirin, Yusuf Hocaoğlu, Ali Mesut Keskin, Mehmet Sirkeci, Murat Kandazoğlu, Mustafa İpek, Taner Canyurt, Oğuz Cerik, Merve Aslaner, Gülden Nacar , Mustafa Sabri Ak.

 "Kara günleri atlattık"

Başkan Uztürk, genel kuruldaki konuşmasında, Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık tarihinin 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edildiğini belirterek, "Biz de engelli bireyleri spora kazandırmak ve başarı çıtasını daha yükseğe taşımak için çalışıyoruz." dedi.

Uztürk, ilk olarak 22 Mart 2015’te gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda göreve geldiklerini hatırlatarak, federasyonun tüm faaliyetlerinin durdurulduğu "kara günleri" atlattıklarını söyledi.

Bütçe konusunda dengeleri sağlamak için mali disiplinden taviz vermediklerini anlatan Uztürk, "2015 yılında 7 milyon lira olan bütçemizin hemen hemen yarısına denk gelen 3 milyon 157 bin lira ile borçlarımızı ödedik." ifadesini kullandı.

Uztürk, sportif başarılara dikkati çekerek, "18 ayda 129’u altın olmak üzere 355 madalya kazandık. Bir rekora imza attık. Uzun yıllar sonra paralimpik oyunlarında 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya elde ettik. Madalya sıralamasında 2012’de 43. basamakta olan ülkemizi 34. sıraya yükselttik." diye konuştu.

Gelecek döneme ilişkin hedeflerini anlatan Uztürk, şunları kaydetti:

"Engelli sporcuların yararlanabileceği bir spor kompleksini camiamıza kazandırmak için yeni yönetimimizle olağanüstü çaba göstereceğiz. Genel müdürlüğümüze ve bakanlığımıza özellikle yüzme ve atletizm için paralimpik merkezler açılması konusunda proje teklifimizi sunacağız. Mali disiplini korumaya, tasarruflu hareket etmeye devam edeceğiz."

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P