Follow Us

Yeni Başkan Arif Ümit UZTÜRK

Tek aday olarak giren Arif Ümit Uztürk, başkan seçildi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 1. Olağanüstü ve 4. Mali Genel Kurulu, Metropolitan Otel’de yapıldı.

Arif Umit Uztürk, tek aday olarak girdiği seçimde 134 oyla başkan seçildi. 270 delegeden 160’ının katıldığı seçimde kullanılan oyların 2’si geçersiz sayıldı.

Federasyonun yeni başkanı Uztürk, konuşmasında 2015 yılının önemine değinerek, "Bu yıl, Paralimpik Oyunlar’ın kota müsabakalarının yoğunlaştığı bir yıl. Adil, eşit ve şeffaf bir yönetim anlayışı içinde, öncelikle içinde bulunduğmuz karamsar tabolunun dağıtılması, yeniden kucaklaşmanın, kardeşliğin tesis edilmesi gerekmektedir" dedi.

Kol kola, omuz omuza yürüme zamanı olduğunu dile getiren Uztürk, "Hem federasyonu hem de kulüplerimizi, sosyal sorumluluk projeleriyle tanıştırıp, maddi açıdan ekstra kaynak yaratmaya çalışacağız. Tanıtım çalışmalarına önem vereceğiz. 16 spor dalının faaliyetlerini yürüten federasyonumuzun, henüz müsabaka düzenleme aşamasına gelmemiş branşları için, yurt dışından uzman antrenörler getirip eğitim çalışmalarına ağırlık vereceğiz" diye konuştu.

Uztürk, kurumsal, idari ve sportif yapının geliştirilmesi, amatör ruh ve profesyonel ruhla hareket etmenin öncelikleri olacağını sözlerine ekledi.

Arif Ümit Uztürk başkanlığındaki yönetim kurulunun yanı sıra denetim ve disiplin kurulları şu isimlerden oluştu:

Yönetim kurulu: İlhami Kılınçkaya, Oğuz Çerik, Abdülkadir Gözegir, Nejat Yeniatakan, Selim Özen, Soner Yasak, Hüseyin Adın, Mesut Keskin, Murat Kandazoğlu, Mehmet Sirkeci, Taner Canyurt, İrfan Çelik, Mustafa Özyar, Mehmet Akif Okur

Denetim kurulu: Erdal Güçlüer, Selim Şahin

Disiplin kurulu: Av. Tacar Çağlar, Av. Zübeyd Aydın, Av. Yusuf Tuna, Av. Emrah Hüner, Mehmet Demirel

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P