Follow Us

Zaruri Açıklama

TBESF Eski Başkanı Sayın Arif Ümit Uztürk’ün mesnetsiz ve yalan iddialar içeren açıklamasına cevaben camiamızı bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. Avrupa Ampute Futbol Başkanı Sayın Mateusz Widlak, geçtiğimiz hafta Federasyonumuzdan randevu talep ederek hayırlı olsun ziyareti yapmak istediğini ifade etmiştir. Bu ziyaret 18 Şubat 2022 tarihinde Saat 10.30’da gerçekleşmiştir. Söz konusu ziyaret hayırlı olsun ziyaretinden ibaret olmakla birlikte WAFF ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Hal böyleyken, Sayın Uztürk’ün yaptığı, ‘’WAFF Genel Sekreteri Simon Baker ve Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Mateusz Widlak ile birlikte TBESF’yi ziyaret ettim, ziyaretimde çirkin olaylara maruz kaldım’’ şeklindeki gerçekle ilgisi olmayan açıklama, son derece vahimdir. Kendisi Sayın Widlak ve Baker ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirmemiş, randevulu bir görüşme sırasında, herhangi bir randevu almadan ve davet edilmeden Federasyonumuzu ziyaret ederek Başkanımız Muaz Ergezen ile görüşmek istemiştir.

Devam eden bir görüşmesi olmasına rağmen Başkanımız Muaz Ergezen odasından çıkarak kendisini karşılamış ve görüşmesi sonlanıncaya kadar kendilerinin, odası karşısında bulunan Genel Sekreter odasında misafir edileceğini belirtmiştir. Bu teklifi olumlu karşılayan ve beklemeye başlayan Sayın Uztürk 5 dk sonra kimseye bilgi vermeden Federasyonumuzdan ayrılmıştır.

Kendisinin iddialarının aksine randevusuz ve davetsiz bir şekilde, başladıktan sonra katılmak istediği görüşme bahsedildiği üzere WAFF ile ilgili bir toplantı değil, Avrupa Ampute Futbol Başkanı Sayın Mateusz Widlak’ın başkanımıza yapmış olduğu hayırlı olsun ziyaretidir. Görüşme sırasında TBESF Başkanı Muaz Ergezen taraflar ile Ampute Futbol Dünya Kupası çalışmalarını paylaşmış, gerçekleştirilen hazırlıklar tarafların büyük beğenisini kazanmıştır. Saat 11.30’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatma Öncü hanımefendi ile görüşmesi olan Başkan Ergezen bu nedenle görüşmeden erken ayrılmış 13.30’da Federasyona geri dönerek heyet ile bir öğle yemeği yemiş ve kendilerini yolcu etmiştir.

TBESF ziyaretine dair sonradan açıklamalarda bulunan Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mateusz Widlak buluşmaya dair şu ifadeleri kullanmıştır: ”Muaz bey ve ekibi ile Ankara’da buluşmamız çok verimli geçti. Bu bir hayırlı olsun ziyareti oldu ancak pek çok konuyu da görüşme fırsatı yakaladık, İstanbul’da düzenleyeceğimiz Ampute Futbol Dünya Kupası’nın tarihimizdeki en başarılı etkinlik olacağına şüphem yok. Önümüzdeki yıllarda ampute futbolun hızla gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir iş birliği içerisindeyiz, bu iş birliğini daha verimli hale getirmek için elimizden geleni yapmaya gayret göstereceğiz.”

Açıklamasında Ampute Futbol Dünya Kupası’nı şahsi çabaları ile Türkiye’yi aldırdığı ifadesini kullanma gafletinde bulunan Sayın Uztürk, ayrıca Federasyon binamızda kendisine fiziki müdahalede bulunulduğu şeklinde mesnetsiz, yalan bir ifade de kullanarak bizleri hayrete düşürmüştür. Bu ne yazık ki bir ilk değildir, kendisi bilindiği üzere görev devir teslimi de yapmamıştır. Bu konuda kendisinin beyanı oldukça vahim ve utanç vericidir. Bunca yalan ve iftiraya ek olarak, görevde bulunduğu kurumu şahsi menfaatleri için kullanmaktan çekinmeyerek, TBESF’ye karşı bir disiplin soruşturması yürütme tehdidinde bulunmayı da ihmal etmeyen Sayın Uztürk’ü aklıselime davet ediyoruz.

Kendi menfaatlerini gözeterek yapmış olduğu açıklamalar sonrasında WAFF yöneticileri, Sayın Üztürk’ün WAFF’ı ve Dünya Kupası’nı şahsi hedefleri doğrultusunda kullanmasına izin vermeyeceklerini bizzat Federasyonumuz görevlilerine ilettikleri mesajlarında belirtmişlerdir.
İlgili kişinin sosyal medya hesapları vasıtasıyla bir yöneticiye yakışmayacak ciddiyetsizlikte, gerçekle bağdaşmayan, şahsi menfaatlerini camiamızın birlik ve bütünlüğünün önünde gören, kamu yararına olmadığı çok açık, kutuplaşmayı hedefleyen bir uslüp ile açıklamalarda bulunmasını TBESF olarak kınıyoruz.

Hal böyle olmasına rağmen WAFF ile ilgili bir toplantı yapacağımızda muhatabımızın Sayın Uztürk olduğunu, kendisinin camiamıza verebileceğini düşündüğü her katkıyı bu konuda somut önerileri bulunuyorsa dikkatle değerlendireceğimizi ve randevu almak kaydıyla kendisini her hangi bir konu için Federasyonumuzda misafir etmekten memnuniyet duyacağımızı ifade etmek isteriz.

Announcements

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

Continue Reading

Announcements

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P