BİZİ TAKİP ET!

Engellere inat yazdıkları başarı hikayelerini paylaştılar

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bugün Federasyonumuz ve Cepa Alışveriş Merkezi’nin iş birliğinde organize edilen söyleşide milli sporcularımız engellere inat yazdıkları başarı hikayelerini Ankara’da anlattı.

Cepa AVM’de gerçekleştirilen söyleşiye Milli sporcularımız; Sümeyye Boyacı, Ebubekir Yıldırım, Hakan Akkaya ve Tekerlekli Sandalye Basketbol U22 Genç Erkekler Milli Takım Antrenörü Mahmut Kemal Okur katıldı. 

Soru ve cevap şeklinde gerçekleşen söyleşide millilerimiz spora nasıl başladıkları, engellere inat yazdıkları başarı hikayeleri, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları hedefleri hakkında bilgiler verdi. Milli Takım Antrenörü Kemal Okur, 22 yaş altı tekerlekli sandalye basketbol branşının her geçen gün daha da geliştiğini ve hedeflerinin her yeni jenerasyon için kürsüde yer almak olduğunu ifade etti. 

Milli sporcularımız ve antrenörümüz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajlarında ise asıl engelin bedende değil zihniyettte olduğunu, engelin spor yapmak için bir engel taşımadığını ve engelli bireylerin sporla birlikte daha aktif rol üstlenerek topluma örnek olduklarını belirttiler. 

Söyleşinin sonunda milli sporcularımız ile milli takım antrenörümüze çiçek ve hediye takdim edildi. 

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P