BİZİ TAKİP ET!

Engelli sporculara 106 tekerlekli sandalye

106 basketbol amaçlı tekerlekli sandalye, düzenlenen törenle sahiplerini buldu…

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ile Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) işbirliğinde 106 basketbol amaçlı tekerlekli sandalye, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

TBESF ile TESYEV işbirliğinde 106 basketbol amaçlı tekerlekli sandalye, Ankara Üniversitesi Cebeci Spor Salonu’nda yapılan törenle sahiplerine teslim edildi. Törene TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan, Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ve TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Alsancak ile tekerlekli basketbol sporcuları katıldı. Açılışta konuşan TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan, "Bedensel engellilerde spor yapmak çok güç. Federasyonumuz bünyesinde şu anda 15 spor branşımız var, minyatür bir genel müdürlük hüviyetinde görev yapıyoruz. 15 branştan 12’si paralimpik branş. Paramlik konusunda lokomotif federasyonuz" dedi.

Görev ve sorumluluklarının bilinci olduğunu belirten Şerefhan, "4 senelik periyotta hedefimiz 2016 Rio Olimpiyatları’na, 2012 Londra Olimpiyatları’ndan daha fazla sporcu ile katılmak ve daha fazla madalya alıp ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek" diye konuştu.

"4 YILDA YAPILACAK İŞLERİ 6 AYA SIĞDIRDIK"

24 Kasım 2012 tarihinde yapılan Federasyon Genel Kurulu’nda "Güçlü kulüpler, güçlü federasyon" sloganıyla göreve geldiğini hatırlatan Şerefhan, "Kulüplerimizin sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Bu sıkıntıların giderilmesi için gerek maddi, gerek malzeme olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 4 senede yapılacak işleri 6 aya sığdırdık. En çok övündüğümüz konu ise bu işte olmazsa olmaz 4 kurumu bir araya getirdik. Bunlar federasyon, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TESYEV ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi" ifadelerini kullandı.

"Tek seferde yapılan en büyük tekerlekli sandalye dağıtım törenini yaptık" diyen Şerefhan, "Para önemli değil, malzeme önemli değil önemli olan birlik ve beraberlik. Kavga etmeyelim, kin tutmayalım. Kulüpler olarak omuz omuza verelim, federasyon sizin arkanızda olsun, geleceğe hep birlikte daha güvenle bakalım" şeklinde konuştu.

"520 SPORCUYA EĞİTİM BURSU VERİYORUZ"

TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer ise, hükümetin son 10 yılda engellilere yönelik birçok düzenleme yaptığını belirtti. Ancak işi bilmeyen insanların işin başına geldiğini, vakit kaybı yaşandığını vurgulayan Kocaömer, "Bizim kimseye kırgınlığımız yok. Biz bu işi öyle ‘bunlar da sakat, biz de yardım edelim’ diye değil, ister bakan, ister başbakan, isterse ABD başkanı olsun prensibimiz ‘sevgide serbestlik, saygıda mecburiyet" dedi.

Kulüplere aktif sporcularını TESYEV’e bildirmeleri çağrısında bulunan Kocaömer, "Şu anda 520 engelli sporcuya eğitim bursu veriyoruz. Her şeyi devletten bekleyemezsiniz, devletin de bir gücü var. Onun dışında sporcuların ortez, protez ihtiyaçları varsa bunları bize bildirin. Ne olursunuz, aranızda az kavga edin, bu ömür kavga etmek için çok kısa. Biz birlikte olursak o zaman sesimizi daha çok duyururuz" ifadelerini kullandı.

"ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK MÜTHİŞ BİR MESAFE KATETTİK"

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, daha birkaç yıl öncesine kadar engelli vatandaşların sokağa çıkamadıklarını belirtti. Hem malzeme dağıtımı, hem kulüplere yardım, hem de federasyonların faaliyetlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini dile getiren Taşpınar, "Bunu belki de bir barajın önünün açılması gibi düşünebiliriz. Tesislerimizin, yollarımızın, kaldırımlarımızın engelli sporcularımıza kadar ayarlanmasından tutun da sportif organizasyonlarla birlikte müthiş bir mesafe katettik" dedi.

Türkiye’nin 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda 10 madalya aldığını hatırlatan Taşpınar, Avrupa Şampiyonası’nda paralimpik branşta halterde birkaç madalya daha alındığını söyledi. 15 paralimpik branşın 13’ünün Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na bağlı olduğunu vurgulayan Taşpınar, "Çok yoğun bir federasyon. Yani 13 ayrı federasyon diyebiliriz. Yoğun bir şekilde çalışıyorlar" diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından tekerlekli sandalyeler sahiplerini buldu, daha sonra toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P