BİZİ TAKİP ET!

Engelli Sporculara Destek Projesi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Anadolu yollarında…

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu mevcut lisanslı sporcu sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor.TBESF yetkilileri bu hedefi gerçekleştirebilmek için anadoluda sporcu arayışına başladı. Samsun’da sporculara destek verenler ziyaret edildi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan şuanda 3500 olan lisanslı sporcu sayılarının olduğunu belirterek "2016 Rio’ya kadar mevcut lisanslı sporcu sayımızı 7000’e  çıkarmayı hedefliyoruz tabiki beklenen destekler geldiği takdirde.Bu projede paralimpik branşlarımız ile ilgili gerek malzeme alımı gerek kamp giderleri gerekse Uluslararası Dünya, Avrupa Şampiyonalarına katılabilmek için gereken masrafların karşılanması ile ilgili çok önemli bir proje hazırlığımız var." diye konuştu.

Bedensel Engelliler ilk sınavını Mart’ta Rusya’nın Soçi kentinde yapılacak 2014 Kış Paralimpik Oyunları’nda verecek. Türkiye böylelikle ilk kez Kış Paralimpik Oyunları’na katılmış olacak.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P