BİZİ TAKİP ET!

Engelliler ve Spor

Engelliler ve Spor paneli…

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nca düzenlenen ”Engelliler ve Spor ” konulu panel 2 Aralık Pazartesi günü Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nce düzenlendi.

Oturum başkanlığını A.Ü. Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan SUNAY’ın yaptığı panele, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan ŞEREFHAN, Türkiye Milli Paralimpik Komite Başkanı Yavuz KOCAÖMER’in yanı sıra, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferda GÜRSEL, 2008 Paralimpik Oyunları Okçuluk Şampiyonu Gizem GİRİŞMEN ve Halter Görme Engelliler Dünya üçüncüsü Ayhan GÜLSOY panelist olarak katıldılar.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü öğrencilerininde yoğun ilgi gösterdiği panelde Türkiye’de Engelli Sporunun gelişimine ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun gelişimine değinen TBESF Başkanı Demirhan ŞEREFHAN 11 ayda kazanılan 114 madalyanın bir tesadüf olmadığını ve bunun bir rekor olduğunu belirtirken bu sportif başarının yanı sıra yine bukadar kısa bir sürede 3.3 Milyon TL ayni ve nakdi destek bulduklarını, bu camia adına engelliler ve spor adına da ellerinden geleni yapmaya devam ediceklerini sözlerine ekledi.
 

Paralimpik Oyunları ve Türkiye’de Paralimpik bilincin gelişmesine değinen TMPK Başkanı Yavuz KOCAÖMER, dünya da engelli sporunun Türkiye’den çok daha önce başlamasına karşın ülkemizin çok yol almasını, en kapsamlı liglerin avrupaya göre ülkemizde düzenlenmesinin büyük başarı olduğunu bu kadar kısa sürede avrupada ve dünyada ses getirmeyi başaran sporcular varken halen paralimpik bilincin ve bu sporculara verilen değerin ülkemizde gelişmemesininde üzücü bir durum olduğunun altını çizdi.
 

Panelde 2008 Paralimpik Oyunları Okçuluk Şampiyonu Gizem GİRİŞMEN ve Halter Görme Engelliler Dünya üçüncüsü Ayhan GÜLSOY ,  engelli olmanın bir eksiklik olarak görülmemesi gerektiğinin bir örnekleri olduklarını, bunun için insanların engeli her ne ise evlerinden çıkıp çok büyük başarılara imza atmalarının ne kadar mümkün olduğununda en büyük örnekleri olduklarını ve bu camiada daha bir çok örneğinde istenildiğinde görülebileceğini belirttiler.

Panele katılan panelistlere A.Ü. Rektörlüğünce plaket takdim edildi.


Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P