BİZİ TAKİP ET!

Engelsiz Kentler, Engelsiz Turizm

Engelsiz Kentler, Engelsiz Turizm sempozyumu…

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu AS Başkanı Ali Duran KARAKAYA, İstanbul Okan Üniversitesi’nde ”Engelsiz Kentler, Engelsiz Turizm ” konulu sempozyuma katıldı.Sempozyumun İstanbul dışından davet edilen tek isim olan KARAKAYA, Adana’da engelsiz bir kent oluşturmak için yapılanları, engelli sporuyla ilgili gerçekleştirilen dev organizasyonları, engelli çocuğu bulunan annelerin yaşadığı sorunları ve engellilerle ilgili sorunların çözümü için toplumun bilinçlendirilmesi konularında konuştu.

Katılımın yoğun olduğu  sempozyumda Adana’da engelli sorunlarıyla ve engelli sporuyla ilgili yapılanları anlattığını belirten Ali Duran Karakaya, şöyle devam etti: "Anadolu’da bizim yaptığımız gibi çalışmaların bulunduğundan, Istanbul’dakilerin çok da farkında olmadıkları ortaya çıktı. Sorunların çözümünde neler yaptığımıza dair çok sayıda soru aldık ve cevapladık. Ne kadar bütçe ayırırsanız ayırın, sorunun çözümünde toplumu ve kamuoyunun engellilerle ilgili bilgilendirilmesi, empati yapma yeteneğinin geliştirilmesi, sağlıklı bilgilendirilme yapılması büyük rol oynuyor. Bunu vurguladık.

Ülkelerin ve dünyanın engellilerle ilgili sorunları böyle minimize ettiğini, çözme yolunda başarılı olduğunu, oysa ki Türkiye’nin son 10 yılda bir çok Avrupa ülkesindekinden daha fazla para, kaynak aktarmasına rağmen, ancak bazı sorunların giderilebildiğini, ana problemin ortada durduğunu anlattık. Çözüm noktasındaki duraklamanın nedeninin, kamuoyunda engelliye bakışla ilgili farklılık yaratamamış olmamızdan kaynaklandığını , engellinin hala zavallı, işe yaramaz, üretmeyen, sadaka kültürü konseptinde algılandığını ilettik.

Bu konuda yapılan organizasyonların öneminin altını çizen KARAKAYA ; ”Çok olumlu tepkiler aldık. Adana’da bu konuda yapılan üst seviyedeki organizasyonlarda başarımızı Türkiye’ye ilk ağızdan anlatma fırsatı yakaladık. Anlatımımız, sunumumuz ve yaklaşımımız çok olumlu karşılandı. Sonuç olarak çok başarılı bir süreç oldu. Adana’da yapılanların diğer illerde çok iyi bilinmediği ortaya çıktı. Bizim de diğer illerde yapılanlarla ilgili bilgi sahibi olmadığımızı gördük” dedi.

Ali Duran Karakaya, sempozyum sonunda sanatçı Ediz Hun’dan katılım ve teşekkür belgesi aldı.
 

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P