BİZİ TAKİP ET!

Engelsiz yüreklere Türkiye’den Moral Desteği Geldi

Başkan Vekili Bülent Yağar İspanya’da Kuzey Kıbrıs Turkcell kampını ziyaret etti.

Engelsiz yüreklere Türkiye’den Moral Desteği Geldi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Bülent Yağar İspanya’da Euro Challenge-Cup maçlarına hazırlanan Kuzey Kıbrıs Turkcell kampını ziyaret ederek futbolcular ve yöneticilere destek verdi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Bülent Yağar maçları izlemek ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na destek olmak adına İspanya’nın Badajoz kentine geldi. Takımla maç öncesi bir araya gelen Bülent Yağar, oyunculara yakın ilgi gösterdi. Kuzey Kıbrıs Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Altıntaş ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Baş Antrenörü Orçun Kamalı ile bir araya gelen Bülent Yağar oyuncuları ve yöneticileri tebrik ederek güzel sonuçlar almalarını diledi.

Bülent Yağar duygularını şöyle dile getirdi:

“ Burada olmaktan çok mutluyum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin benim için ayrı bir özelliği var. Merhum Mustafa Çelik ve Faruk Taşkınçay ile basketbol oynama fırsatı yakalamıştım. Burada Kuzey Kıbrıs Turkcell takımına bir katkı sağlayabilirsem çok mutlu olacağım. Daha önce de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ikili temaslarda bulunmuştum. Takımımız beni daha önce de Bosna Hersek Finallerine davet etmişti. Oradaki başarının burada da devam etmesini yürekten istiyorum. Kuzey Kıbrıs Engelliler Spor Federasyonu ile güzel bir işbirliğimiz var ve birçok ilke birlikte imza attık. Örneğin ilk kez Engelli Kort Tenisi Milli Takımını da bu güzel işbirliği ile Kuzey Kıbrıs’a götürmüştük. Kuzey Kıbrıs Turkcell Takımını, emeği geçenleri, bu işe ana sponsor olan Kuzey Kıbrıs Turkcell’i, Kuzey Kıbrıs adına yarattıkları farkındalıktan dolayı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Buradan çıkacak güzel sonuçların daha çok engelli kardeşimizi sosyal hayata kazandırmak adına etken olacağının unutulmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. Biz Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak bir parçamız olan Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımına üstlendikleri misyon ve konumlarından dolayı her daim destek olduk ve bu artarak devam edecektir. Bu organizasyonda da en güzel sonuçları alacaklarına inanıyorum ve başarılar diliyorum.”

Kuzey Kıbrıs Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Altıntaş da Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Bülent Yağar ile birlikte olmaktan ve bu güzel destekten çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Maçtan önce takımla son bir idman yapan Orçun Kamalı, takımın hırslı ve istekli oluşundan memnuniyetini dile getirdi. Kamalı şöyle konuştu: “Ayrıca bizlere destek olmak için burada bulunan TBESF Başkan Vekili Sayın Bülent Yağar ve her zaman yanımızda olan Kuzey Kıbrıs Turkcell ailesinden Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Ayhan Barış da takımımıza ayrı bir motivasyon sağlamıştır”


TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P