BİZİ TAKİP ET!

‘Etik yarışan sporcular haksızlığa uğramamalı’

Başkanımız Arif Ümit Uztürk ,doping nedeniyle Rus sporcuların Rio 2016 Paralimpik Oyunları’ndan men edilmesi ile ilgili konuştu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise kararın aslını ve içeriğini tam olarak bilmediğini belirterek, "Doping kullanan sporcuların olduğu ve devletin bunu gizlemeye çalıştığı tespit edildiyse bunu kabul etmek mümkün değil." dedi.

Rus devletinin dopingi el altından desteklediği yönünde bir takım haberler aldıklarını dile getiren Uztürk, şöyle konuştu:

"Eğer böyle bir şey söz konusuysa bu kabul edilebilir değil. IOC, Rusya’nın atletizm takımını olimpiyatlardan men etmişti. Ardından da IPC tümüyle Rusya’yı Rio 2016 Paralimpik Oyunları’ndan men etti. Burada doping kullanmayan, hakkıyla mücadele eden sporculara yazık oldu. Her sporcunun hayali paralimpik ve olimpiyat oyunlarında mücadele etmektir. Etik bir şekilde yarışan sporcuların haksızlığa uğradığını düşünüyorum."

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P