BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol

FAAL AMPUTE FUTBOL HAKEM VE GÖZLEMCİLERİ İÇİN 2023 -2024 SEZONU VİZE YENİLEME TAKVİMİ

 

FAAL AMPUTE FUTBOL HAKEM VE GÖZLEMCİLERİ İÇİN
2023 -2024 SEZONU VİZE YENİLEME TAKVİMİ

2023-24 HAKEM BİLGİ FORMU-SAĞLIK RAPORU 2023 -2023 SEZONU HAKEM VE GÖZLEMCİ VİZE TAKVİMİ DUYURUSU 2023 24 TBESF GÖZLEMCİ BİLGİ FORMU

2023 -2023 SEZONU HAKEM VE GÖZLEMCİ VİZE TAKVİMİ DUYURUSU

2023 24 TBESF GÖZLEMCİ BİLGİ FORMU

 

İlgi: Ampute Futbol MHK Hakem ve Gözlemci Talimatı.

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2023-2024 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyması gereken kurallar aşağıdadır.

 • Ampute Futbol 2023-2024 sezonunda görev almak üzere sadece 2022-23 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

 • Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri, 01 Temmuz – 30 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

 • En geç 30 Temmuz 2023 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınmayacaktır.

 

 • Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun aşağıda yazılı adresine gönderilecektir.

 

 • Tüm klasman Gözlemcileri bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte takvimin 5. Maddesine uygun şekilde Federasyonumuza gönderecektir.

 

 • Aday hakemler dahil tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte takvimin 5. Maddesine uygun şekilde Federasyonumuza gönderecektir.

 

 • Hakemler için ekteki sağlık raporu TBESF Ampute Hakem Bilgi formunun arka yüzünde olmak kaydıyla geçerli olacağı gibi TFF için alınan 2023-2024 futbol sezonuna ait Futbol Hakemliği Yapabilir ibareli sağlık raporları, raporun renkli fotokopisinin TBESF Hakem bilgi formu ile arkalı önlü olmak kaydıyla geçerli olacaktır.

 

 • Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2023 /2024 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri düzenlenecek olup, seminer tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

 

 • Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.ÖNEMLİ NOT: Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması gerekmekte olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.• Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

  • Hakem sağlık raporu ve bilgi formuna ekteki dosyalardan ulaşabilirsiniz.

  • Gözlemci Bilgi formuna ekteki dosyalardan ulaşabilirsiniz.

  • Hakem ve Gözlemcilerimiz Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

  • Tüm Vize dokümanlarının Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu adına ve Federasyonumuzun “ Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No:3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

  KARGO GÖNDERİLERİ KARŞI ÖDEMELİ OLMAYACAKTIR KARŞI ÖDEMELİ GÖNDERİLER KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Ampute Futbol

AMPUTE FUTBOL 2023-2024 SEZONU LİG STATÜLERİ

Ampute Futbol 1. Lig ve 2. Lig’lerin   aşağıda şekilde oluşturulmasına karar verilmiş olup, lig statüleri onaylanmıştır.

AMPUTE FUTBOL 2023 – 2024 SEZONU 1. LİG STATÜSÜ

AMPUTE FUTBOL 2023 – 2024 SEZONU 2. LİG STATÜSÜ

AMPUTE FUTBOL 2023 – 2024 SEZONU SÜPER LİG STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

AMPUTE FUTBOL 2023-2024 SEZONU 1. LİG VE 2. LİG KULÜPLERİMİZE DUYURU

AMPUTE FUTBOL 2023-2024 SEZONU

1. LİG VE 2. LİG KULÜPLERİMİZE DUYURU

 

Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 25 Ekim 2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar doğrultusunda;

Ampute Futbol 1. Lig ve 2. Lig’lerin   aşağıda şekilde oluşturulmasına karar verilmiş olup, lig statüleri onaylanmıştır.

Lig statülerimiz ve talimatlarımıza göre; Ligden çekilen takım veya takımlar talimat gereği bir alt lige düşürülecek (bir alt ligin olmaması halinde gelecek sezon liglere katılamayacaktır.) ve taahhütname hükümleri uygulanacaktır.

Bu nedenle kulüplerimizin 1.Lig ve 2. Lig lere katılımlarını fikstür çekimine esas olmak üzere çok acil bir şekilde 30 Ekim 2023 tarihine kadar yazılı olarak federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine veya 0312 311 68 52 nolu faksına  göndermeleri gerekmektedir.

Meil ve faks göndermeyen kulüplerimiz  Fikstür’e dahil edilmeyecektir.

Bilgileriniz ve gereğini önemle rica ederiz.

 

S.N 1.LİGDE YER ALACAK TAKIMLAR İLİ
1 ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SK. ANTALYA
2 ANADOLU ERCİYES ENGELLİLER SK KAYSERİ
3 MP SAMSUN ENGELLİGÜCÜ SK SAMSUN
4 SAKARYA BEDENSEL ENGELLİLER SK SAKARYA
5 ADANA AMPUTE ENGELLİLER SK ADANA
6 OLİMPİK YETENEKLER SK. MERSİN
7 KAHRAMANMARAŞ AMPUTE SK KAHRAMANMARAŞ
8 SANCAKTEPE BELEDİYE GENÇLİK VE SK. İSTANBUL
S.N 2.LİGDE YER ALACAK TAKIMLAR İLİ
1 BATMAN AMPUTE SK. BATMAN
2 GAZİANTEP BEDENSEL ENGELLİLER SK GAZİANTEP
3 SAMSUN BEDENSEL ENGELLİLER SK SAMSUN
4 UYSAL HYDRAULIC KONYA BED.ENG.SK KONYA
5 BAŞAKŞEHİR YEDİTEPE SK İSTANBUL
6 ANKARA AMPUTE FUTBOL SK ANKARA
7 KAYSERİ AMPUTE FUTBOL SK KAYSERİ
8 BATMAN GÖKKUŞAĞI ENGELLİLER SK BATMAN
9 BAĞCILAR ENGELLİLER SK İSTANBUL
10 GAZİANTEP AMPUTE SK GAZİANTEP

 

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

AMPUTE FUTBOLDA KUPA ALVES KABLO’NUN

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonumuz bünyesinde yapılan Ampute Futbol Türkiye Kupası, Yalova’da düzenlendi. Gerçekleştirilen organizasyonun final maçı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Alves Kablo arasında oynandı. İlk yarısı golsüz biten mücadelede Alves Kablo, ikinci yarıda bulduğu gollerle 3-0 kazanarak şampiyon oldu. Yalova Atatürk Stadyumu’ndaki final karşılaşmasını Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, Yalova İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç protokol tribününden izledi. Final maçı sonrası şampiyon olan Alves Kablo, kupasını Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm’ün elinden aldı. İkinci olan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne de kupasını Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç takdim etti. Türkiye Kupası final karşılaşması sonrası açıklama yapan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç, “Yalova’da düzenlenen Ampute Futbol Türkiye Kupası’na katılan tüm takımlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizlere gerçekten müthiş bir final izleten İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Alves Kablo takımlarını kutluyoruz. Şampiyonluğa ulaşan Alves Kablo’yu tebrik ediyoruz. Ayrıca turnuvayı üçüncü olan Şahinbey Belediyesi’ni ve turnuvamızdaki tüm takımlarımızı ayrı ayrı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P