BİZİ TAKİP ET!

Fethiye’de Oturarak Voleybol heyecanı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bu yıl ilki yapılan Oturarak Voleybol Ligi müsabakaları başladı.

Federasyonumuz tarafından bu yıl kurulan Türkiye Oturarak Voleybol Ligi’nin müsabakaları Beşkaza Spor Salonu’nda yapılıyor. İki etaplı lig şeklinde oynanacak müsabakalara, 10 ilden 120 sporcu katılıyor.

Federasyon Başkanımız Arif Ümit Uztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de ilk defa Oturarak Voleybol Ligi’nin startının verildiğini söyledi.Her geçen organizasyonda kalitenin biraz daha yükseldiğini görmenin mutluluk verici olduğu ve "Çok güzel maçlar oluyor, Oturarak voleybol, dünyada çok bilinen ve tanınan bir spor dalı. Biz bunun çok gerisinde kaldık,bu açığı süratle kapatmak zorundayız." dedi.Ligin, oturarak voleybolda yapılan üçüncü organizasyon olduğunu ve lig maçlarının turnuva esaslı yapılacağını belirten Federasyon Başkanımız, Federasyonumuz bünyesinde toplam 18 spor dalının bulunduğunu, 14’ünün ise paralimpik özellik taşıdığını, ” İçinde bulunduğumuz yıl Rio Paralimpik oyunları için hazırlıklarımızın en yoğun olduğu süreç. Şu ana kadar 7 branşta 40 sporcumuz Rio’ya katılma hakkını elde etmiş durumda. Bunun yanında kota müsabakaları devam eden branşlarımız var,bunlardan da kota almayı umut ediyoruz ve sporcu sayısını 45’e ulaştıracağımızı tahmin ediyoruz." dedi.

Oturarak Voleybol Ligi’nin maçları 16 Nisan’a kadar devam edecek, Ligin ikinci etabı ise 10-16 Mayıs’ta Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapılacak.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P