BİZİ TAKİP ET!

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Lig Play-Off lar

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Lig Final Grubu müsabakaları / Kayseri

23-29 Mayıs 2014 tarihleri arasında Kayseri’de yapılmakta olan Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Lig Final müsabakaları için fikstür, maç sonuçları ve güncel puan durumu şu şekildedir.

Fikstür için lütfen TIKLAYINIZ.

Puantaj için lütfen TIKLAYINIZ.

NOT:Puantaj güncellenmektedir.

23.05.2014 CUMA 

KAYSERİ BEDENSEL ENG. – ANTALYA AKDENİZ ENG. 72 : 31

HAKKARİ YÜKSEKOVA BED.ENG.- DİYARBAKIR BŞH.BLD  60 : 42

BATMAN ENGELLİLER – İZMİR KARŞIYAKA ENG.  49 : 67

MP SAMSUN – SİVEREK ENGELLİLER  56 : 53

CEYLANPINAR ENG. – İSKENDERUN ENG.  75 : 53

AYDIN ENGELLİLER – VAN BEDENSEL ENG. 72 : 43

İSTANBUL BAĞCILAR ENG. – YENİMAHALLE GENÇ ENG. 88 : 35

GİRESUN ENG. – KONYA ENG.  72 : 51

24.05.2014 CUMARTESİ

İZMİR KARŞIYAKA ENG. – MP SAMSUN 56 : 87

SİVEREK ENG. – BATMAN ENG. 60 : 51

ANTALYA AKDENİZ ENG. – HAKKARİ YÜKSEKOVA BED. ENG. 41 : 68

DİYARBAKIR BŞB. – KAYSERİ BED. ENG. 32 : 95

YENİMAHALLE GENÇ ENG. – GİRESUN ENG. 80 : 70

KONYA ENG. – İSTANBUL BAĞCILAR BLD. 15 : 65

İSKENDERUN ENG. – AYDIN ENG. 80 : 66

VAN BED. ENG. – CEYLANPINAR ENG. 19 : 86

25.05.2014 PAZAR

KAYSERİ BED. ENG. – HAKKARİ YÜKSEKOVA BED. ENG. 88 : 43

DİYARBAKIR BŞB. – ANTALYA AKDENİZ ENG. 59 : 36

BATMAN ENG. – MP SAMSUN 50 : 69

SİVEREK ENG. – İZMİR KARŞIYAKA ENG. 65 : 51

CEYLANPINAR ENG. – AYDIN ENG. 102 : 44

VAN BED. ENG. – İSKENDERUN ENG. 50 : 75

İSTANBUL BAĞCILAR ENG. – GİRESUN ENG. 97 : 55

KONYA ENG. – YENİMAHALLE GENÇ ENG. 45 : 53

27.05.2014 SALI

SİVEREK ENG. – YENİMAHALLE GENÇ. ENG. 64 : 49

HAKKARİ YÜKSEKOVA ENG. SK. – İSKENDERUN ENG. SK. 55 : 86

MP SAMSUN ENG. GÜCÜ SK. – İSTANBUL BAĞCILAR BLD. SK. 73 : 92

KAYSERİ BED. ENG. – CEYLANPINAR BED. ENG. SK. 68 : 89


YÜKSELME GRUBU 1-4


TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P