BİZİ TAKİP ET!

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig ve 1. Lig den düşen ve üst lige çıkan kulüpler

2012-2013 sezonu küme düşen ve bir üst lige çıkan kulüpler.

2012-2013 sezonu Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol süper lig müsabakaları sonucunda ;

Galatasaray Spor Kulübü Şampiyon
Beşiktaş Jimnastik Kulübü ikinci 
Kardemir Karabükspor Kulübü üçüncü olmuştur.

Karagücü Spor Kulübü ve Adana Engelliler Spor Kulübü ise 1.Lige düşmüştür.

——————————————-

2012-2013 Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.Lig müsabakaları sonucunda

Balıkesir Belediyesi Spor Kulübü 1.Ligi Şampiyon tamamlayarak ve Ordu Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü ise ligi ikinci tamamlayarak önümüzdeki sezon Süper Lig’te oynamaya hak kazanmışlardır.

Kırklareli Engelliler Spor Kulübü ligi 12. sırada tamamlayarak , Aydın Engelliler Spor Kulübü  ligi 11. sırada ve MP Samsun Engelli Gücü Spor Kulübü ise ligi 10. sırada tamamlayarak  Bölgesel Lige düşmüşlerdir.

Tüm takımlarımıza 2013-2014 sezonunda başarılar dileriz.

Not: Bölgesel Lig Play-Off müsabakaları tamamlandığında 1.lige yükselen takımlar duyrulacaktır.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P