BİZİ TAKİP ET!

Genç basketbolcularımız, Avrupa Şampiyonası’na Ankara’da hazırlanacak

Genç basketbolcularımız, Avrupa Şampiyonası’na Ankara’da hazırlanacak. 

13-18 Haziran tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek Avrupa U22 Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takımımız, çalışmalarına bugün Ankara’da başlayacak. 

Taha Akgül Spor Salonu’ndaki kampını, Başantrenör Mahmut Kemal Okur yönetiminde sürdürecek Millilerimizin aday kadrosunda 17 sporcu yer alacak. 

17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek kampta şu isimler bulunuyor:

İdari ve teknik ekip: 
Menajer:
Erdener Atalan
Başantrenör: Mahmut Kemal Okur
Yardımcı Antrenör: Ali Arda Öztürk 
Fizyoterapist: Ali İmran Yalçın

Sporcular: Rıdvan Aksoy, Mücahit Günaydın, Baran Oğuz, Mehmet Şirin Yılmaz, Umut Gürpınar, Ahmet Dedehan Ürkmez, Umutcan Yaşar, Mevlüt Erdenci, Remzi Pala, Mazlum Çiftçi, Hasan Efetürk, İzzet Alkış, Ramazan Şekeroğlu, Mehmet Erkan Kalpakçı, Arda Albayrak, Mahmut Açıkgöz, Murathan Atik. 

Türkiye, üçüncü Avrupa şampiyonluğunu kazanmak istiyor

13-18 Haziran tarihleri arasında İtalya’da organize edilecek Avrupa U22 Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’na,  Türkiye’nin yanı sıra ev sahibi İtalya, Almanya, İspanya, Polonya, Fransa ve İsrail’den oluşan 7 ülke katılacak. 

2017 ve 2018 Avrupa Şampiyonu unvanını elinde bulunduran Milli Takımımız, tarihinde üçüncü kez kürsünün zirvesine çıkmayı hedefliyor. 

Kamp ve şampiyona süreciyle ilgili görüşlerine yer verilen Başantrenör Mahmut Kemal Okur, ”Avrupa Şampiyonası hazırlıklarımıza yeni jenerasyonumuzla Ankara’da başladık. Hedefimiz her zamanki gibi Avrupa’da iyi bir derece almak ve arkasından Dünya Şampiyonası biletini kapmak. 2 kere bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı dinlettirdiğimiz Avrupa Şampiyonası’nda, bu yıl 3. şampiyonluk hedefiyle mücadele edeceğiz. Kamp boyunca koronavirüs salgınından sporcularımızın etkilenmemesi için gerekli tüm önlemleri alarak, kampımızı sağlıklı bir şekilde tamamlamak ve çocuklarımızı şampiyonaya en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. 
 

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P