BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

GENÇ MİLLETVEKİLİ BÜYÜKGÜMÜŞ’TEN FEDERASYONA MORAL VE DESTEK ZİYARETİ

AK Parti Genel Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u ziyaret etti. Federasyon çalışanları ile birer birer sohbet eden ve Federasyon yönetimi ile toplantı gerçekleştiren Milletvekili Büyükgümüş, “Alpaslan Erkoç başkanımız bizim kıymetli bir hemşerimiz, dostumuzdur. Biz her zaman her koşulda kendisine ve yönetimindeki Federasyona, engelli spor camiasına canı gönülden desteğimizi her şart ve koşulda vermekteyiz. Bir alo diyeceğiniz kadar uzağınızdayız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya, Federasyon yönetimindeki tüm spor kulüplerinin ve sporcuların başarısına destek vermeye özellikle de Milli Takımlarımızın başarılarına katkı sağlamaya her daim hazırız. Her zaman sizinleyiz” dedi.

AK Parti Genel Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ün ziyaretinden onur duyduğunu ifade eden Federasyon Başkanı Erkoç, “Sayın Milletvekilimiz tam bir engelli gönüllüsüdür. Biz, buna defaatle şahit olduk. Biz aramasak o bizi arar halimizi hatırımızı sorar, bir şeye ihtiyacımız olduğunda anında yardıma ve desteğe koşar. Ben kendisinin bize Rabbimin bir hediyesi olduğunu söylerim. Allah kendisinden razı olsun.

Özellikle belirtmek isterim ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’ın önderliğinde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya ve Gençlik Spor Bakanlığımıza bağlı Genel Müdürlerimizin çok büyük ve çok önemli desteklerini görüyoruz. Bugün biz engellilerin özellikle de spordaki ulusal ve uluslararası arenada iddialı bir şekilde mücadele verebilmesinin alt yapısı büyük ölçüde Cumhurbaşkanımızın bu konudaki hassasiyetlerinden ve AK Parti Hükumetlerinin bu konudaki yatırım ve teşviklerinden kaynaklanmaktadır. Sayın Milletvekilimizin kıymetli ziyaretleri vesilesi ile AK parti Hükumetlerine ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya’ya ve tüm AK Parti teşkilatlarına Federasyon camiamız adına teşekkürlerimi sunarım.

Kıymetli şahsiyetleri ile bizleri burada ziyaret ederek bizlere moral ve motivasyon sağlayan bu manevi desteklerinden dolayı da Milletvekilimiz Sayın Büyükgümüş’e çok teşekkür ederim. Kendisi örnek bir engelli dostudur. Bizim en büyük ilham kaynaklarımızdan biri de bizim için koşulsuz destek veren Milletvekilimiz Sayın Büyükgümüş gibi engelli dostlarıdır, gönül dostlarıdır. Rabbim sayılarını artırsın. Bu ziyareti camiamız için bir gururdur, bizleri onore eden Milletvekilimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş’e şükranlarımı sunarım” dedi.

Ziyaret sonrasında Başkan Erkoç, Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’e isminin yazılı olduğu 77 numaralı Milli Takım formasını hediye etti. Erkoç formayı hediye ettiği sırada, “aynı zamanda hemşerim olan kıymetli vekilimizin gönlünde Yalova’mız ayrıcalıklıdır. Bu yüzden 77 numaralı Milli Takım formamız ile Federasyonumuzun bir hatırasını kendisine takdim ediyoruz” dedi.

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Şahinbey Belediye GSK, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, İspanya’nın Estepona kentinde düzenlenen Şampiyonlar Ligi’nde muhteşem bir performans sergileyerek tüm maçlarını galibiyetle tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı.

 

Heyecan dolu bir finalde, Polonya’nın güçlü temsilcisi Wisla Krakow ile karşı karşıya gelen Şahinbey Belediye, 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2’lik üstünlükle tamamlayarak unutulmaz bir zafer elde etti. Kulüp tarihindeki bu büyük başarı, oyuncuların azim ve kararlılığıyla birleşerek ortaya koydukları olağanüstü performansın bir yansımasıydı.

 

Bu büyük başarıya ulaşmamıza katkıda bulunan tüm sporcularımızı, teknik kadromuzu, yöneticilerimizi tebrik ederiz.

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ, ŞAMPİYONLAR LİGİ MÜCADELESİNDE

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü “Şampiyonlar Ligi” Heyecanına Hazır!

Uluslararası alanda mücadele eden takımlarımızın heyecan verici başarılarına tanıklık etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda, Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün, 10-11 Kasım tarihlerinde İspanya’nın Estepona kentinde düzenlenecek “Şampiyonlar Ligi” mücadelesine katılacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

 

Takımımız, bu prestijli turnuvada uluslararası arenada diğer güçlü takımlara karşı mücadele edecek. Programları şu şekilde:

 

*10 Kasım (İspanya yerel saati)*

– Saat 10:45: Bohemians FC ile mücadele

– Saat 17:00: Paris FC ile mücadele

 

*11 Kasım (İspanya yerel saati)*

– Saat 10:30: Portsmouth ile karşılaşma

– Ardından grup durumuna göre belirlenecek yarı final mücadelesi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak, Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’ne, “Şampiyonlar Ligi” mücadelesinde başarılar diler, takımımıza ve teknik kadroya bu önemli organizasyonda centilmence ve başarılı bir performans sergilemeleri için güvenimizi sunarız.

Maçları canlı izlemek için;

https://www.facebook.com/EuroAMP

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P