BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

Tekerlekli Sandalye Tenis Cruyff Foundation Junior Masters Başlıyor

Tekerlekli Sandalye Tenis Cruyff Foundation Junior Masters turnuvası 22-30 Ocak tarihleri arasında Fransa’nın Tarbes kentinde düzenlenecektir.

Tekerlekli Sandalye Tenis Cruyff Foundation Junior Masters turnuvası 22-30 Ocak tarihleri arasında Fransa’nın Tarbes kentinde düzenlenecektir.

Dünyanın en prestijli tenis turnuvalarından biri olarak gösterilen Junior Masters, özel davet ile dünyadan sadece 8 erkek ve 4 kadın sporcuyu kabul etmektedir. TBESF sporcusu Zeliha Aksak ITF (Uluslararası Tenis federasyonu) tarafından davet edilmiştir.

Turnuvaya ülkemizi temsilen Milli Takım Antrenörü Ahmet Otman ve sporcumuz Zeliha Aksak katılacaktır.

Organizasyon öncesinde görüşlerini paylaşan Zeliha Aksak ”Bu benim ilk ve son junior Masters turnuvam ve ona göre hem psikolojik hem fiziksel olarak iyi hazırlandım.”ifadelerini kullandı.

Aksak” Bu benim ilk ve son Junior Masters turnuvam ve ona göre hem psikolojik hem fiziksel olarak iyi hazırlandım. Bir hata ya da eksik olmazsa dereceyle döneriz. Grand Slam organizasyonlarına davet alan en genç sporcu olmuştum. İnşallah bu seferde Türkiye’ye bu turnuvada hem Single hem Double kategorilerinde dereceye gireceğim.”dedi.

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

FİNALDEYİZ

Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası yarı final karşılaşmasında Ampute Futbol Milli takımımız Polonya takımını 5-1 yenmeyi başardı. Takımımız böylelikle 3. kez Avrupa Şampiyonasında finale yükselme başarısı gösterdi. Karşılaşmada Muhammed Yeğen, Rahmi Özcan,  ve Serkan Dereli birer gol, Şeyhmus Erdinç ise iki gol atarak galibiyete katkı sağlayan isimler oldu.

Final Maçı 8 Haziran Cumartesi saat: 17:00’da İngiltere-İspanya karşılaşmasının galibiyle oynanacak ve karşılaşma TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P