BİZİ TAKİP ET!

GÖRKEMLİ AÇILIŞ

ADANA’DA GÖRKEMLİ AÇILIŞ TÖRENİ….

    Adana’da 12 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası görkemli bir  tören ile sahne aldı.

     Kanada, Brezilya, İngiltere ve Fransa’dan sonra Türkiye’de ilk kez Adana’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası başladı. Engelli sporları dalında dünya ölçeğinde düzenlenen en büyük organizasyonlarından biri olan Dünya Gençler Şampiyonasının açılışı Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda yapıldı. Şampiyonaya katılan Türkiye, Avustralya, Kanada, Almanya, İran, İngiltere, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Afrika, İsveç milli takımlarının salonda yerlerini almasından sonra saygı duruşu istiklal marşı okundu.

     Açılış törenine Vali Hüseyin Avni Coş, Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Zihni Aldırmaz, Dünya Bedensel Engelliler Basketbol Federasyonu Başkanı Maureen Orchad, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan ile çok sayıda davetli katıldı.


Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P