BİZİ TAKİP ET!

Halterde rekor üstüne rekor

Bedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası, 1-2 Haziran günlerinde Hatay’ın Payas beldesinde yapıldı.

Şampiyonada 14 ilden 19 kulüp; 10 bayan, 36 erkek sporcu ile mücadele etti.

Çok sayıda rekora sahne olan şampiyonada sıkletlerinde birinci olan sporcular ve dereceleri şöyle:

BAYANLAR 40 KG

EBRU BAŞAR (İZMİR B.B.S.K.) 70 KG

BAYANLAR 44 KG

NAZMİYE MUSLU (KONYA MERAM BLD.S.K.) 125 KG – TÜRKİYE REKORU

BAYANLAR 48 KG

ÇİĞDEM DEDE (ANKARA GÜVENSPOR) 112 KG – TÜRKİYE REKORU

BAYANLAR 52 KG

YASEMİN CEYLAN (KONYA MERAM BLD.S.K.)122 KG – TÜRKİYE REKORU

BAYANLAR 56 KG

ÖZLEM BECERİKLİ (KOCAELİ B.B. KAĞITSPOR) 120 KG – TÜRKİYE REKORU

BAYANLAR 60 KG

DİLFOROZ ATILGAN (GAZİANTEP GSK) 81 KG – TÜRKİYE REKORU

BAYANLAR 75 KG

HEDİYE KIZILARSLAN (KIRIKKALE BLD..ENG. S.K.) 35 KG

ERKEKLER 48 KG

SUAT GÜVEN (SAKARYA F.) 78 KG.

ERKEKLER 52 KG

MUSTAFA GÖK (SİVAS BED. ENG. S.K.) 110 KG

ERKEKLER 56 KG

A. SAKİ DOKUYUCU (GAZİANTEP F.) 70 KG

ERKEKLER 60 KG

TURAN MUTLU (KOCAELİ B.B. KAĞITSPOR) 160 KG

ERKEKLER 67,5 KG

İZZETTİN KANAT (İZMİR B.B.S.K.) 194 KG – TÜRKİYE REKORU

ERKEKLER 75 KG

SİNAN GÖKÇEN (SİVAS BED.ENG.S.K.) 80 KG

ERKEKLER 82,5 KG

OĞUZHAN ÖCALAN (ANKARA ZEBRANO S.K.) 130 KG

ERKEKLER 90 KG

MEHMET DOĞAN (SİVAS BED.ENG.S.K.) 156 KG – TÜRKİYE REKORU

ERKEKLER 100 KG

HAKKI MURATLI (ADANA ENG.S.K.) 100 KG

ERKEKLER +100 KG

CAFER YAŞAR (İZMİR B.B.S.K.) 140 KG

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P