BİZİ TAKİP ET!

Hedef Olimpiyatta 10 Madalya

“Amacımız 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na katıldığımızdan fazla sayıyla Rio Olimpiyatları’nda yer alabilmek”

Federasyon  Başkanımız Demirhan Şerefhan:"Amacımız 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na katıldığımızdan fazla sayıyla Rio Olimpiyatları’nda yer alabilmek"- "Oyunlarda kendimize 10 madalya almayı hedef olarak belirledik"

Şerefhan, bu seneden itibaren gerek puanlı turnuvalar, gerekse de Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na mümkün olan en fazla sayıda sporcuyla katılmaları gerektiğini belirterek, "Amacımız 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katıldığımızdan fazla sayıyla Rio Olimpiyatları’nda yer alabilmek" dedi.

16 branşlarının bulunduğunu ve bunlardan 13 tanesi paralimpik olduğunu ifade eden Şerefhan, "Federasyonumuzu minyatür Spor Genel Müdürlüğü olarak ifade ediyorum. Yine federasyonumuzu Spor Genel Müdürlüğü’nün ve Spor Bakanlığı’nın paralimpik branşlardaki lokomotif birimi olarak nitelendiriyorum. 2013 senesinde hem idari hem de sportif olarak çok ciddi başarılarımız var. Geçen sene 114 madalya kazanmışız. 2013 senesinde 3,6 milyon lira ayni ve nakdi destek bulmuşuz. Bu destek, Spor Genel Müdürlüğün bize verdiği bütçenin neredeyse tamamına yakın" diye konuştu.

Hedef 10 madalya

Demirhan Şerefhan, federasyon olarak 2016 yılının hazırlıklarını en ince detayına kadar düşünmeye çalıştıklarını ve hazırlıklarını bu doğrultuda yürüttümlerini vurguladı.

Londra Paralimpik Oyunları’na kıyasla daha fazla sayıda sporcuyla Rio’da bulunmaya çalışacaklarının altını çizen Şerefhan, şöyle devam etti:

"Bünyemizde yer alan oturarak voleybol branşı ve oyunlarda yer almayan dans dışında 11 branşta oyunlarda yer almak istiyoruz. Oyunlarda kendimize 10 madalya almayı hedef olarak belirledik. Bu katılım öncesinde Spor Genel Müdürlüğü’ne bir proje hazırlıyoruz. Bu proje, 2016 Rio’ya katılacağımız veya katılmayı hedeflediğimiz tüm branşlardaki malzemelerin alımı konusunda olacak. Paralimpik branşlardaki kampların tamamı da bu proje kapsamında yer alıyor. Bu sene aldığımız malzemeyi, sporcularımız 2016 yılına kadar kullanacak ve oyunlarda alışık olduğu malzemeyle başarıyı yakalayacak. Özellikle okçuluk, tekerlekli sandalye basketbolu, tenis, masa tenisi ve atıcılık branşlarında malzeme ihtiyacımız var. Genel Müdürlük ve Bakanlıktan gelen bütçe, sadece tekerlekli sandalye ve ampute futboluna yetiyor. Paralimpik branşlar için borçlanma yoluna gidiyoruz. Borçlanınca da bir sonraki sene maddi sıkıntılar yaşıyoruz. Eğer bu proje kabul edilirse, 10 madalyalık hedefimiz tutar."

Duyurular

Türkiye-Özbekistan Maçı Canlı Yayın

24.04.2024 tarihinde saat 17:00’da oynanacak olan Türkiye – Özbekistan hazırlık karşılaşması aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanacaktır.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Antalya Hazırlık Kampımızdan Kareler

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P