BİZİ TAKİP ET!

Hedef Rio’da madalya

Bedensel Engelli Okçuluk Milli Takımı’nda makaralı yay kategorisinde 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcu Naci Yenier, Rio’da rekor kırarak altın madalya kazanmak istiyor.

Ankara’daki son kampta 7-18 Eylül tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek 2016 Paralimpik Oyunları’na hazırlanan paralimpik okçu,  "Hedefim Rio’da dünya rekoru kırarak, Türk bayrağını dalgalandırmak." dedi.

Geçirdiği trafik kazasından sonra ilk müdahalenin yanlış yapılması sonucu engelli olan Naci Yenier, okçulukla 4 yıl önce bir otelin animasyon etkinliğinde tanıştığını söyledi. Yenier, okçuluğa Marmara Okçuluk Kulübü’nde başlamasının ardından kısa sürede Paralimpik Oyunlara katılmaya hak kazandığını belirtti.

Türkiye’yi Rio’da temsil edeceği için gururlu ve mutlu olduğunu ifade eden milli okçu, 2016 Rio Paralimpik Oyunları’na gitmeye hak kazandığı Çek Cumhuriyeti’ndeki Dünya Sıralama Yarışması’ndan sonra daha yoğun bir çalışma programı uyguladığını anlattı.

 "Eşim hayalimi biliyor, beni çok destekliyor"

Rio’da dünya rekoru kıracak bir performans sergileyerek kürsüye çıkmayı hedefleyen milli sporcu, eşi Serap Yenier’in en büyük destekçisi olduğunu belirtti. Hazırlıklarının yoğunluğu nedeniyle evine çok nadir gidebildiğini söyleyen paralimpik okçu, şunları söyledi:

"Eşimin yaptığı büyük fedakarlık. Evime çok uzun zaman gidemiyorum. Çalışmalarımız çok yoğun devam ediyor. Eşim hayalimi biliyor ve beni bu konu da çok destekliyor. Yoksa 4 yıl kadar kısa bir sürede hedefime yaklaşamazdım." Avcı: "Kimi zaman hiç ara vermeden çalışıyor"

Bedensel Engelli Okçuluk Milli Takımı’nda makaralı yay kategorisinde Rio’ya gidecek sporcuları çalıştıran teknik direktör İzzet Avcı, Naci Yenier’in performansını değerlendirdi.

Avcı, milli sporcunun hedefine ulaşmak için yoğun olarak çalıştığını aktararak, "Naci, büyük bir azim ve kararlılıkla hedefini gerçekleştirmek için kimi zaman hiç ara vermeden çalışıyor. Hedefine ulaşacağına inanıyorum. Sporcularıma güvenim tam." ifadelerini kullandı.

Duyurular

Türkiye-Özbekistan Maçı Canlı Yayın

24.04.2024 tarihinde saat 17:00’da oynanacak olan Türkiye – Özbekistan hazırlık karşılaşması aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanacaktır.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Antalya Hazırlık Kampımızdan Kareler

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P