BİZİ TAKİP ET!

Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Milli halterci İzzettin Kanat: “Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak”

En son Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan İzzettin Kanat, Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor…

     Milli halterci İzzettin Kanat: "Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak"  Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonası’nda 65 kiloda gümüş madalyanın sahibi olan İzzettin Kanat, Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdüyor.

     İzzettin Kanat, yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası’nın ardından dinlenme dönemini geçirdiğini, Ramazan Bayramı’nın ardından yoğun tempoyla Dünya Şampiyonası için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi. 2012 Paralimpik Oyunları’nda 4. olduğunu hatırlatan Kanat, şöyle konuştu: "Londra’da soğuk algınlığı nedeniyle kilo kaybı yaşamıştım ve istediğim dereceyi yapamadım. 5 kilo ile üçüncülüğü kaçırmıştım. Ancak bu bana büyük bir ders oldu. İnşallah 2016’da Rio’da kaçırdığım madalyayı kazanırım. Onun öncesinde Dünya Şampiyonası var. Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak. Hazırlıklarımı milli takımdan arkadaşım Ebru Başar ile sürdürüyorum. Buradaki arkadaşlarımın desteği bana artı bir güç veriyor." Kanat, engelli olduğunu hiç aklına getirmediğini ve istediği şeyleri yaptığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaklaşık 20 yıldır spor yapıyorum. İlk dönemde sadece keyif için spora başladım, yarışma ve madalya kazanma düşüncem yoktu. Daha sonra antrenörlerimin katkılarıyla yarışmalarda mücadele etmeye başladım. Elbette elde ettiğim başarılarla bu süreklilik kazandı. Adeta bir meslek edindim ve halteri bırakamıyorum."

     Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu’nun geç kurulmasına rağmen önemli bir noktaya geldiğini bildiren Kanat, "İran’ın bile 80’li yıllarda federasyonu vardı. İlk başlarda biz halter müsabakalarına 2-3 sporcu ile giderken diğer ülkelerin 10-15 haltercisi vardı. Ancak biz de kısa sürede diğer ülkelere yetiştik. Başarılarımızı sürdürüyoruz. Zaten desteğimiz de her geçen gün artıyor. İstanbul’un 2020 adaylığı nedeniyle bu destekler devam edecek" dedi.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P