BİZİ TAKİP ET!

Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Milli halterci İzzettin Kanat: “Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak”

En son Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan İzzettin Kanat, Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor…

     Milli halterci İzzettin Kanat: "Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak"  Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonası’nda 65 kiloda gümüş madalyanın sahibi olan İzzettin Kanat, Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdüyor.

     İzzettin Kanat, yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası’nın ardından dinlenme dönemini geçirdiğini, Ramazan Bayramı’nın ardından yoğun tempoyla Dünya Şampiyonası için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi. 2012 Paralimpik Oyunları’nda 4. olduğunu hatırlatan Kanat, şöyle konuştu: "Londra’da soğuk algınlığı nedeniyle kilo kaybı yaşamıştım ve istediğim dereceyi yapamadım. 5 kilo ile üçüncülüğü kaçırmıştım. Ancak bu bana büyük bir ders oldu. İnşallah 2016’da Rio’da kaçırdığım madalyayı kazanırım. Onun öncesinde Dünya Şampiyonası var. Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak. Hazırlıklarımı milli takımdan arkadaşım Ebru Başar ile sürdürüyorum. Buradaki arkadaşlarımın desteği bana artı bir güç veriyor." Kanat, engelli olduğunu hiç aklına getirmediğini ve istediği şeyleri yaptığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaklaşık 20 yıldır spor yapıyorum. İlk dönemde sadece keyif için spora başladım, yarışma ve madalya kazanma düşüncem yoktu. Daha sonra antrenörlerimin katkılarıyla yarışmalarda mücadele etmeye başladım. Elbette elde ettiğim başarılarla bu süreklilik kazandı. Adeta bir meslek edindim ve halteri bırakamıyorum."

     Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu’nun geç kurulmasına rağmen önemli bir noktaya geldiğini bildiren Kanat, "İran’ın bile 80’li yıllarda federasyonu vardı. İlk başlarda biz halter müsabakalarına 2-3 sporcu ile giderken diğer ülkelerin 10-15 haltercisi vardı. Ancak biz de kısa sürede diğer ülkelere yetiştik. Başarılarımızı sürdürüyoruz. Zaten desteğimiz de her geçen gün artıyor. İstanbul’un 2020 adaylığı nedeniyle bu destekler devam edecek" dedi.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P