BİZİ TAKİP ET!

IOC Başkanı Rogge:

“Tribünlerin Doluluğu Bizi Mutlu Etti”

     18 Haziran 2013 tarihinde başlayan ve katılım açısından rekor sayıda sporcu sayısı ile devam eden XVII. Akdeniz Oyunları müsabakaları tüm hızıyla sürerken, Oyunları takip etmek için Mersin’e gelen Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC )Başkanı Jacques Rogge, organizasyonun muhteşem bir açılış töreniyle başladığına değinerek, "Burada çok güzel işlere imza atılıyor. Dünya’nın gözü Mersin’de" ifadelerini kullandı.Bugüne kadar ki en güzel açılış törenlerinden birisi ile başlayan ve binlerce sporseverin ilgiyle takip ettiği XVII. Akdeniz Oyunları, başta kente gelen spor yöneticileri ve sporcular olmak üzere çok sayıda kişinin beğenisini topluyor. Oyunlar kapsamında inşa edilen 11 yeni tesisin yanı sıra adaptasyon/yenileme çalışmaları yapılan 43 tesiste tribünleri dolduran binlerce seyirci, Mersin’in gelecek yıllarda da çok sayıda spor organizasyonuna ev sahipliği yapacağı yönünde hemfikir.

“Tribünlerin Doluluğu Bizi Mutlu Etti”

     IOC Başkanı Rogge da Oyunları takip etmek için geldiği Mersin’den övgüyle söz ederken, özellikle müsabakaların çok sayıda seyirci tarafından takip edilmesinin, olimpik ruhun kentte hayat bulduğunun en önemli göstergelerinden biri olduğunu söyledi.
Gerek açılış töreninde gerekse müsabakalarda tribünlerin tamamına yakınının dolmasının etkileyici olduğuna dikkati çeken Rogge, " XVII. Akdeniz Oyunları sayesinde Mersinlilerin spora ne kadar yakın olduğunu kısa sürede öğrenme fırsatı buldum. Umuyorum ki açılış törenindeki görkem, müsabakalarda da devam eder ve Mersin, 30 Haziran 2013’tarihinde de muhteşem bir kapanış törenine ev sahipliği yaparak Oyunları tamamlar” ifadelerini kullandı.
     Sadece 18 ayda inşa edilen tesislerin önemli bir başarının ürünü olduğunu belirten IOC Başkanı Jacques Rogge, Oyunlara hazırlık sürecinde yer alanların azimle çalışarak Mersin’de bir Türk mucizesine imza attığını dile getirdi.


Mersin’in 2020’ye Etkisi

     Bu yılın Eylül ayında açıklanacak olan 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için aday olan İstanbul’un sürecini de değerlendiren IOC Başkanı Rogge, "XVII. Akdeniz Oyunları’nın İstanbul’un adaylığına etki edeceğini düşünüyorum. Başarılı geçen Oyunlar, adaylık sürecinde iyi bir etki bırakacaktır. Bu yüzden şu anda tüm dünyanın gözü burada" diye konuştu.Mersin 2013


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P