BİZİ TAKİP ET!

IOC Başkanı Rogge:

“Tribünlerin Doluluğu Bizi Mutlu Etti”

     18 Haziran 2013 tarihinde başlayan ve katılım açısından rekor sayıda sporcu sayısı ile devam eden XVII. Akdeniz Oyunları müsabakaları tüm hızıyla sürerken, Oyunları takip etmek için Mersin’e gelen Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC )Başkanı Jacques Rogge, organizasyonun muhteşem bir açılış töreniyle başladığına değinerek, "Burada çok güzel işlere imza atılıyor. Dünya’nın gözü Mersin’de" ifadelerini kullandı.Bugüne kadar ki en güzel açılış törenlerinden birisi ile başlayan ve binlerce sporseverin ilgiyle takip ettiği XVII. Akdeniz Oyunları, başta kente gelen spor yöneticileri ve sporcular olmak üzere çok sayıda kişinin beğenisini topluyor. Oyunlar kapsamında inşa edilen 11 yeni tesisin yanı sıra adaptasyon/yenileme çalışmaları yapılan 43 tesiste tribünleri dolduran binlerce seyirci, Mersin’in gelecek yıllarda da çok sayıda spor organizasyonuna ev sahipliği yapacağı yönünde hemfikir.

“Tribünlerin Doluluğu Bizi Mutlu Etti”

     IOC Başkanı Rogge da Oyunları takip etmek için geldiği Mersin’den övgüyle söz ederken, özellikle müsabakaların çok sayıda seyirci tarafından takip edilmesinin, olimpik ruhun kentte hayat bulduğunun en önemli göstergelerinden biri olduğunu söyledi.
Gerek açılış töreninde gerekse müsabakalarda tribünlerin tamamına yakınının dolmasının etkileyici olduğuna dikkati çeken Rogge, " XVII. Akdeniz Oyunları sayesinde Mersinlilerin spora ne kadar yakın olduğunu kısa sürede öğrenme fırsatı buldum. Umuyorum ki açılış törenindeki görkem, müsabakalarda da devam eder ve Mersin, 30 Haziran 2013’tarihinde de muhteşem bir kapanış törenine ev sahipliği yaparak Oyunları tamamlar” ifadelerini kullandı.
     Sadece 18 ayda inşa edilen tesislerin önemli bir başarının ürünü olduğunu belirten IOC Başkanı Jacques Rogge, Oyunlara hazırlık sürecinde yer alanların azimle çalışarak Mersin’de bir Türk mucizesine imza attığını dile getirdi.


Mersin’in 2020’ye Etkisi

     Bu yılın Eylül ayında açıklanacak olan 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için aday olan İstanbul’un sürecini de değerlendiren IOC Başkanı Rogge, "XVII. Akdeniz Oyunları’nın İstanbul’un adaylığına etki edeceğini düşünüyorum. Başarılı geçen Oyunlar, adaylık sürecinde iyi bir etki bırakacaktır. Bu yüzden şu anda tüm dünyanın gözü burada" diye konuştu.Mersin 2013


Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P