BİZİ TAKİP ET!

IWBF Europe, EuroCup 2021 Ön Elemeleri’ni iptal etti

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Federasyonu (IWBF Europe), küresel ölçekte yaşanan koronavirüs salgının devam etmesi ve hala risk taşıması nedeniyle, EuroCup 2021 Ön Elemeleri’ni iptal ettiğini duyurdu. 

IWBF Europe resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, iptal edilen organizasyonların içinde; 4-7 Şubat’taki Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Finalleri, 11-14 Mart’taki EuroLeague 1-2-3 Ön Eleme Finalleri ve Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali’nin yer aldığı belirtildi. 

Duyuruda, pandemi sürecinin takip edilerek oluşacak yeni şartlara göre 22-25 Nisan 2021 tarihlerinde EuroCup Finali’nin yapılacağı bir turnuva düzenlenebileceği de eklendi. 

Planan söz konusu turnuvada detayların daha sonra belli olacağı ancak yarışmanın normal bir EuroCup organizasyonu olmayacağı için, Organizasyon Komitesi tarafından sıralama puanlarının olmayacağına karar verildiği bildirildi. 

IWBF Europe, turnuvada yer almak isteyen kulüplerin katılımlarını bildirmelerini, kulüplerin turnuvadan çekilmek istedikleri takdirde ise 1 Aralık 2020’ye kadar cezasız olarak katılımlarını iptal edebileceklerini belirtti. 

Kulüplerimizin dikkatine sunarız.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P