BİZİ TAKİP ET!

Kadın masa tenisçilerimiz Ürdün’de 9 madalya kazandı

Ürdün’nün başkenti Amman’da düzenlenen Uluslararası Para Masa Tenisi Turnuvası’nda kadın masa tenisçilerimiz 2 altın, 5 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazandı.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılım hakkı kazanmak için sporcuların puan topladığı organizasyonda millilerimiz ferdi ve takım müsabakalarında mücadele etti.

Ferdi karşılaşmalarda 9/10. klas kategorisinde yarışan üç milli sporcumuz da kürsüde yer almayı başardı. Mücadeleleri ilk sırada bitiren Merve Cansu Demir altın madalya kazanırken Neslihan Kavas gümüş, Ümran Ertiş bronz madalya elde etti.

3/5 klas kategorisinde sporcularımızdan İrem Oluk gümüş, Hatice Duman bronz madalyaya uzandı. Kübra Korkut ise 7/8 klas kategorisindeki maçlarını ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar takım müsabakalarında Merve Cansu Demir, Neslihan Kavas ve Ümran Ertiş’ten oluşan milli takımımız, 6/10 klas kategorisinde altın madalya kazanarak kürsünün zirvesine çıktı.

Hatice Duman ve İrem Oluk’tan oluşan bir diğer kadın milli takımımız ise 1/5 klasta gümüş madalya alarak takım müsabakalarından da başarı ile ayrıldı.

Milli sporcumuz Kübra Korkut ise 6/10 klasta Malezyalı partneri Gloria Gracia ile madalya mücadelesi verdi. Maçlarını ikinci sırada tamamlayan Korkut-Gracia ikilisi gümüş madalya elde etti.

Milli Takımımız, 2020 Tokyo yolundaki kota mücadelelerine Mayıs ayında Slovenya’da yapılacak Para Masa Tenisi Açık Turnuvası ile devam edecek. 

 
Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P