BİZİ TAKİP ET!

KAMUOYUNA DUYRULUR

KAMUOYUNA DUYRULUR

                               

                    Galatasaray Kulübünün Eurolegue 1 Grup karşılaşmaları için yurtdışına gitmesi öncesinde oyuncu listesini Türkiye’de klasifiyerlere onaylatma sürecinde Akın Celal GÜREL isimli sporcunun Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Oyuncusu olarak oynama uygunluğu standartlarına uymadığı tespit edilmiş ve bu konuda aşağıda bulunan 23.11.2016 tarihli Sağlık Kurulu Raporu yazılmıştır. İlgili rapor Federasyon Başkanlığı’nca 25.11.2016 tarihinde Galatasaray Kulübüne tebliğ edilmiştir.

Sürecin devamında Akın Celal GÜREL tahkim kuruluna itirazda bulunmuş bu itiraz 12.01.2017 tarih ve 2017/27 sayılı karar ile reddedilmiştir. Bunun üzerine karar düzeltme itirazı yapılmış bu itirazda Tahkim Kurulu’nun 01.02.2017 tarih ve 2017/53 sayılı kararı ile reddedilerek alınan karar kesinleşmiştir.

Tahkim Kurulu Kararları tüm Bağımsız Federasyon Başkanlıklarının uymakla hükümlü olduğu nihai kararlar olup, aksi bir uygulama kesinlikle mümkün bulunmamaktadır. 07 Şubat 2017 tarihinde İstanbul’ da yapılan TS Basketbol Danışma Kurulu Toplantısında da konu tüm açıklığıyla değerli kulüp temsilcilerimizle konuşulmuş, Akın Celal GÜREL ve benzer durumlarda olan diğer sporcular ile ilgili bir çözüm üretilip, üretilemeyeceği konusu değerlendirilmiş ve benzer uygulamaları yaptığı iddaa edilen Kanada, Almanya ve İtalya gibi ülkelerdeki puanlama sistemlerinin incelenmesi ve Sağlık Kurulu Başkanlığımızca 2018-2019 Sezonundan geçerli olabilecek bir çözüm bulunulması şeklinde görüş birliği sağlanmıştır.

Engelli bireyler üzerinden ve de özellikle sporcumuz Akın Celal GÜREL hedef gösterilerek yürütülen bilgi kirliği karşısında gündemi meşgul etmek ve yanlış anlaşılmalara sebep olmamak adına tüm camiamızı daha bilinçli ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bu mağduriyetin yaşanmasında Federasyon Yönetimi olarak sorunların çözümüne dönük, çalışmanın IWBF Klasifayerler kurulu ve sağlık kurulumuz birlikteliğinde olası yönerge ve statü değişiklikleri uygun bulunduğunda ve kabul gördüğünde başlatılacaktır. TS Basketbol Danışma Kurulu toplantısında da ortaya çıkan karar bu doğrultudadır. Düşünülmesi planlanan değişiklikler ile ilgili tüm Kulüp Başkanlarımızın da katılacağı ortak bir değerlendirme çalışması da planlanmaktadır.

Tüm Kamuoyuna ve camiamıza saygı ile duyrulur.


TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P