BİZİ TAKİP ET!

Korhan Yamaç 5’inci oldu

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda atıcılıkta 50 metre tabanca mücadelesi sona erdi.

10 metre havalı tabancada gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan, 25 metrede ise dördüncü sırayı alan Korhan Yamaç, 50 metre elemelerinde 532 puan topladı ve Londra’da yarıştığı üçüncü disiplinde de finale kalmayı başardı.

Korhan, 7’nci sıradan girdiği final müsabakasında ise 91.8 puan alarak toplam puanını 623.8’e çıkardı. Sporcumuz, bu sonuçla mücadeleyi beşinci sırada tamamladı.

50 metre tabancada poligonda iki sporcumuz daha vardı. Cevat Karagöl, elemelerde 29 atıcı arasında 519 puanla 14’üncü, Yunus Bahçeci ise 495 puanla 24’üncü olarak finalin dışında kaldı.

Bu dalda altın madalyayı, 10 metre havalı tabancada da sporcumuz Korhan Yamaç’ın önünde birinci olan Güney Koreli Seakyun Park toplam 642.4 puanla kazanırken, Rus Valery Ponomarenko gümüş, Çinli Hedong Ni bronz madalyanın sahibi oldu.

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P