BİZİ TAKİP ET!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK’e makamında ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK’e makamında ziyaret…

     

     Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli takımı, Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN, As Başkan Ali Duran KARAKAYA, milli takım antrenörü Sedat İNCESU ve yardımcı antrenör Can AKSU, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK’ i makamında ziyaret ettiler.

     Avrupa’da ikinci olan milli takımı ve teknik heyeti tebrik eden ÇELİK, milli takımın yanında olduğunu ve herzaman destekçileri olmaya devam edeceğini söyledi.Federasyon Başkanı ŞEREFHAN, Bakan ÇELİK’e faaliyet programı hakkında bilgi verirken federasyon projelerinide anlattı.Projeler konusunda destek vereceğini, ilgili kurumlarla görüşeceğini belirten ÇELİK, ayrıca her bireyin en azından bir spor branşı ile yada bir enstrümanla uğraşmasının sağlıklı olacağını sözlerine ekledi.Bakan ÇELİK Adana’da yapılan Gençler Dünya Şampiyonası için, şampiyonanın çok büyük bir organizayson olduğunu bu tür organizasyonların devam etmesi için desteklerinin devam ediceğini vurguladı ve tebrik etti.

     Bakan ÇELİK’e ziyaret sırasında Avrupa’da ikinci olan Milli Takımın imzaladığı bir forma  ve bir plaket takdim edildi.

 


Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P