BİZİ TAKİP ET!

Kulüplerimize saygıyla duyurulur

Federasyonumuz Yönetim Kurulu’nun, Ampute Futbol ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig Müsabakaları’nın etaplı lig şeklinde oynatılmasına yönelik almış olduğu kararın ardından bünyemizde faaliyet gösteren diğer liglerimizin durumu hakkında açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan, koronavirüs salgını nedeniyle ulusal ve uluslararası pek çok faaliyetimize ara verdiğimiz bu dönemde, Ampute Futbol ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligleri’nin başlatılmasında 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları ve Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’na katılım hedeflerinin gözetilmesi önemli rol oynamıştır.

Pandeminin etkilerinin her geçen gün ciddi şekilde artış gösterdiği bu zamanlarda, faaliyetlerimizi camiamızın sağlığını düşünerek kademeli olarak gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

Tüm lig faaliyetlerimizi başlatmak adına yaptığımız çalışmaları; Devletimizin, Sağlık Bakanlığımızın, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve Federasyonumuz Kurullarının uyarılarını dikkate alarak sürdürme gayreti içerisindeyiz.

Bu kapsamda Yönetim Kurulu kararıyla 9 Kasım 2020 tarihinde web sayfamızda yayınlanan duyuruda da yazıldığı üzere; Ampute Futbol 1. ve 2. Lig, Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. 2. ve 3. Lig, Oturarak Voleybol Süper ve 1. Lig Müsabakaları’nın, 2021 Ocak ayı sonunda başlatılmasını planlamakta olduğumuzu kulüplerimize saygıyla duyururuz.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

25 ŞUBAT 2024 HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

25 Şubat Hakem Atamaları

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P