BİZİ TAKİP ET!

Kupa AYBESK’in oldu

Federasyon Kupası sahibini buldu…

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından ilk defa düzenlenen Ampute Futbol Federasyon Kupasının sahibi Ankara Yenimahalle Belediyesi Engelliler Spor Kulübü oldu…

Ampute Futbol 2012-2013 süper ligi sezonunu ilk dört sırada bitiren takımların katıldığı turnuvada İlk maçını İstanbul Özürlüler S.K. karşısında 4-1 gibi rahat bir sonuçla kazanan AYBESK final maçında TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler S.K. nü 2-0 yenen Kayseri Bedensel Engelliler S.K. ile karşı karşıya geldi.AYBESK rakibini 5-0 ile geçmeyi başararak ilk defa düzenlenen Federasyon Kupasının ilk sahibi olmayı başardı…

Kupa ve madalya töreninde Federasyon kupasına ev sahipliği yapan ve desteklerini esirgemeyen Bursa BŞB Başkanı sayın Recep ALTEPE’ye Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN tarafından bir plaket taktim edildi.ALTEPE bu organizasyona ev sahipliği yapmanın büyük bir onur olduğunu dile getirirken engelli camiası adına daha çok işler yapılacaktır dedi.
Şampiyona kupasını oyunculara yine ALTEPE taktim etti.

SONUÇLAR : 

1. gün 

AYBESK – İst. Özürlüler S.K.  4-1

TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler S.K. – Kayseri Bed. Eng. S.K.  0-2

2. gün

TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler S.K. – İst. Özürlüler S.K.   2-1

AYBESK – Kayseri Bedensel Engelliler S.K. 5-0


Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P